Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava fotografa a cestovatele Pavla Ochonského oživuje bruntálské náměstí

Bruntálské náměstí ožilo. Vernisáží tady byla zahájena výstava velkoformátových fotografií opavského cestovatele a fotografa Pavla Ochonského. Výstava nese příznačný název Všude žijí lidé.

VIDEO: TV Polar

Pavel Ochonský procestoval desítky zemí. Putoval někdy s přáteli, jindy se svou ženou a někdy také úplně sám. Při svých cestách náruživě fotografoval.

Pavel Ochonský, fotograf a cestovatel: „Toto je velký výběr z mých cestovatelských kousků. Z každé země je tam jedna ta fotografie, bohužel to bylo hodně těžké vybrat, protože těch povedených fotek je spousta."
Alena Pajkošová, vedoucí Oddělení kultury MěÚ Bruntál: „Myslím, že všichni návštěvníci ocení fotografie z cest Pavla Ochonského a budou nadšeni z toho, jak zachytil život lidí v jiných zemích.“

Fotografie Pavla Ochonského nejsou jenom dokumentem, zachycením okamžiku. Fotograf se snažil zachytit také náladu, obyčejný život lidí a celkovou atmosféru v jednotlivých zemích.

Pavel Ochonský, fotograf a cestovatel: „Vždycky jsem chtěl vyjádřit, že budou charakterizovat tu zemi, ať už chudobu nebo tu lidovou tvořivost, štěstí těch lidí, krásu. Nejvíc si váží této fotografie, je tam jasná chudoba. Je to fotka z Bangladéše, je tam vyjádřena ta malost toho člověka.“

Panely, na kterých jsou velkoformátové fotografie umístěné, pořídilo město Bruntál už před časem. Jejich využití dřívějšímu využití bránila protikoronavirová opatření.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Dneska se zahajuje první vernisáž pod širým nebem, a to bylo účelem tak, aby náměstí přilákalo i v odpoledních hodinách nějaké lidi, aby tady bylo trochu víc živo.“

Výstava bude možné shlédnou do 31. července. V době konání velkých akcí na náměstí bude ale přemístěna na prostranství před prodejnou Stores.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy