Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Splašky ve sklepě budou minulostí. Na ulici Hlučínská v Ostravě-Přívozu postaví novou kanalizaci

Zápach a neustálé čištění jímky u čtyř bytových domů mezi ulicemi Hlučínská a Na Náhonu v Ostravě-Přívozu už brzy skončí. Obvod Moravská Ostrava a Přívoz tady nechá postavit zbrusu novou kanalizaci.

Mezi ulicemi Hlučínská a Na Náhonu v Ostravě-Přívozu začne už 19. července stavba nové kanalizace. Sloužit bude k odvodu splaškových a dešťových vod ze 4 bytových domů, které tady stojí. Současná kanalizace bohužel nefungovala tak, jak má.

David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Všechny odpady z tohoto domu, který je ve správě městského obvodu, šly do určité jímky, která byla takovým mezičlánkem mezi tímto domem a kanalizací. Bohužel nedocházelo k tomu, k čemu mělo a naopak se ten směr měnil. Vracely se prostě ty odpady do tohoto domu a často byly zatopeny i sklepní prostory.”

Lidé si tak neustále stěžovali na nepříjemný zápach a vlhkost a jímka se musela pravidelně čistit. Nová kanalizace bude mít 133 metrů a její stavba potrvá zhruba 4 měsíce.

Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství: “Je to investiční akce, která bude navazovat na plynofikaci, která probíhá právě nyní. Naše akce začne 19.7. s tím, že se jedná o 133 metrů hlavního kanalizačního řádu a 4 přípojek k domům v celkové ceně 2,7 milionů korun."

Stavba nové kanalizace si vyžádá i dopravní omezení. Po celou dobu bude uzavřena ulice Na Náhonu. na což vás vždy upozorní dopravní značení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy