Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé z Palkovic a Kozlovic se bojí většího počtu aut přijíždějících z budovaného obchvatu Frýdku-Místku

Méně aut v ulicích města, ale také možná větší provoz v blízkých obcích. Nový dálniční obchvat Frýdku-Místku má své příznivce i odpůrce. Zvýšení dopravní zátěže se bojí především lidé z Palkovic a Kozlovic.

video: TV Polar

S právě probíhající stavbou obchvatu Frýdku-Místku souvisí také výstavba přivaděče ze směru od Palkovic a Kozlovic. Ten by měl odvést velkou část dopravy z Palkovické ulice a Podpuklí. Právě tam žijící lidé už se na zprovoznění obchvatu těší a doufají, že se provoz v jejich ulicích výrazně omezí.

Anketa: “Bydlím tady roky, většinu svého života. Ta cesta byla vždycky frekventovaná. V poslední době je nárůst dopravy obrovský a moje velké přání je, aby opravdu se ten provoz snížil. Věřím, že obchvat je velice důležitý, ale prašnost je taková, že nepomůže ani časté kropení komunikace. Protože náš dům stojí bezprostředně u té hlavní cesty a neexistuje otevřít okna.”

Zatímco přímo ve Frýdku-Místku se dopravní zatížení po zprovoznění obchvatu sníží, někteří obyvatelé Palkovic a Kozlovic se domnívají, že přímé napojení na dálnici přivede do jejich obcí více automobilů.

Radim Bača, (Nezávislí pro Palkovice a Myslík), starosta Palkovic: “Odpůrci vidí problém v tom, že přivaděč přivede daleko více šoférů a tím i osobních a nákladních aut do Palkovic a směrem dále na Kozlovice a Frenštát. Uvidíme, jestli to množství stoupne a opravdu to bude mít ten negativní důsledek, nebo spíš nám to jako dědinám pomůže v okolí toho přivaděče a budeme opravdu rychleji na dálnici a nebudeme zamořovat Frýdek-Místek našimi auty.”

Investorem obchvatu Frýdku-Místku je Ředitelství silnic a dálnic, přivaděč na Palkovice ale staví Moravskoslezský kraj.

Nikola Birklenová, mluvčí MSK: ”Investorem nově budované komunikace „Nové vedení silnice III/4848 ulice Palkovická, Frýdek-Místek“ je Moravskoslezský kraj. Tato novostavba je z 85 % spolufinancována z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu, 5 % je hrazeno ze státního rozpočtu a 10 % z rozpočtu MSK. Celková částka činí 68,6 milionu korun.”

Pokud půjde vše podle plánu, měla by být stavba dokončena v říjnu letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy