Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě se rozdávala levandule. Zájem o Levandulový den byl obrovský

Hlavní třída v Ostravě-Porubě patřila už tradičnímu Levandulovému dni. V tento den se levandule stříhají a rozdávají všem, kdo má o ně zájem. Levandulový den probíhá jednou ročně vždy v červenci, kdy levandule dokvétá.

V Ostravě-Porubě si přišli na své milovníci levandulí. Na Hlavní třídě totiž proběhl už 6. ročník Levandulového dne, díky kterému si lidé mohli odnést domů tolik kytiček, kolik unesli.

Anketa: návštěvníci Levandulového dne: “Já jsem se tady přistěhovala, já tu bydlím první rok a to mám pro kamarádku, tak moc děkuju.”

“Je to hezké. Než aby se to usušilo samovolně, tak aspoň z toho mají lidé radost. My si to jenom nasušíme jako dekoraci.”

Zájem o levandule je obrovský. Někteří lidé letos překvapili a donesli si vlastní nůžky.

Renáta Hovjacká, správkyně zeleně, MOb Ostrava-Poruba: “Stříhali si to sami, takže nám hodně pomáhali. Všechno se rozebere, lidé si to odnesou domů. Donesli si tašky, bedny, bylo to úžasné.”

Pavel Janků, vedoucí odboru technických služeb a zeleně: “Děláme to na Hlavní třídě, protože tady je těch levandulí vysázených nejvíce. Je to otázka jedné pracovní skupiny.  Deset, patnáct lidí, kteří projdou Hlavní třídu. Je to otázka jednoho dne.”

Na celé Hlavní třídě je více než 1500 rostlin, které se pravidelně doplňují. Jedná se o tři druhy, tmavě modrá, fialová a růžová.

Renáta Hovjacká, správkyně zeleně, MOb Ostrava-Poruba: “Letos ta tmavě modrá trošičku promrzla. Proto je zastoupená v nejmenším počtu.”

Kromě levandulí si lidé v Porubě mohou natrhat i různé bylinky jako oregano, mátu, nebo meduňku, které najdou mimo jiné u Duhy. Ale i v dalších částech obvodu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy