Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svědci zadrželi silně opilého řidiče na Karvinsku. Nebezpečně kličkoval i boural, nadýchal 4,2 promile

V pravé poledne sedl 42letý muž silně opilý za volant. Na hlavním tahu z Bohumína do Karviné pak velmi nebezpečně ohrožoval ostatní řidiče. Kličkoval zprava doleva, vyjel mimo silnici a narazil do dalšího auta. Nakonec ho zadrželi pohotoví svědci a policistům nadýchal 4,2 promile. Teď mu hrozí až rok vězení.

Silně opilý řidič sedl před několika dny v pravé poledne za volant BMW 116. V Dětmarovicích vyjel mimo silnici, narazil do zaparkovaného Volkswagenu Transporter a dál pokračoval v jízdě. Zhruba po sto metrech odbočil na parkoviště, kde ho zadrželi pohotoví svědci.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Policisté dopravního inspektorátu řidiči naměřili 4,2 promile alkoholu v dechu. Na místě byl nejenom zadržen řidič, ale zajištěno bylo i jeho osobní vozidlo."

Opilce pak převezli na záchytku. Jeho velmi nebezpečné jednání je posuzováno formou zkráceného přípravného řízení.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: "Na dopravním inspektorátu si vyslechl podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V následujících dnech muž bude potrestán a je ohrožen trestem odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti." 

Na jeho předběžně zajištěné auto je pohlíženo, jako na nástroj k páchání trestné činnosti, může tedy propadnout státu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy