Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Poklad se po rekonstrukci otevře na konci prázdnin. Téměř vše už je hotovo

Rekonstrukce kulturního domu Poklad v Ostravě-Porubě míří do finále. Lidé na tento kulturní stánek čekají dlouhá léta. Opravuje se totiž už dlouhých 9 let kvůli předchozím problémům s firmami, které vyhrály veřejnou zakázku. Až třetí firma vše dotáhne do konce.

Kulturní dům Poklad v Ostravě-Porubě co nevidět přivítá první návštěvníky. Jeho rekonstrukce se totiž pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Většina vnitřních prostor už je zcela hotová.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Momentálně tady stojíme na malé scéně a vidíte, že už je to pěkně dokončený prostor. Při vstupu do budovy po levé straně je již téměř hotové senior info."

Novotou září i divadelní sál pro 100 lidí, cvičební sál, nebo minikino.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “V těchto dnech také finišují dokončovací práce před budovou. Je tady pokládaná velkoformátová, krásná, nicméně velmi technicky náročná dlažba.”

Hotovy už jsou i salónky, kterých je celkem pět a pojmenovány jsou po různých částech Poruby. Tedy Dukla, Duha, Poruba, Oblouk a Věžičky.

Do Pokladu, který je památkově chráněný, se už vrátila i zrestaurovaná díla jako například skleněné vitráže.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “Otevření Pokladu plánujeme na konec prázdnin. Bude spojený s akcí pro veřejnost a především s Dny otevřených dveří, kterých bude několik."

A i když kulturní dům zatím lidem není k dispozici, Letní scéna Amfi stále žije kulturním životem. Těšit se můžete třeba na Velkou žranici s Lukášem Hejlíkem.

Michal Kubíček, programový ředitel DK Poklad: “29. a 30.7. se můžeme opět těšit na koncerty v Amfi Jarka Nohavici, který každý rok k nám rád zavítá.”

Funguje samozřejmě i letní kino. Co a kdy se promítá, to se dočtete na webu Pokladu.

Témata: DK Poklad
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků