Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj si půjčil odtahovku a následně s ní kradl auta ve Frýdku-Místku

Recidivista kradl důmyslným způsobem auta ve Frýdku-Místku. Vytipoval si starší vozy, půjčil si odtahovku a jednoduše pak kradená auta naložil a odvezl na vrakoviště, kde za ně kasíroval peníze. Co šlo, ještě předtím z aut prodal. Při poslední krádeži ho policisté zadrželi přímo při činu. Do té doby stihl ukrást šest aut a způsobit škodu přes 80 tisíc korun. U výslechu pak tvrdil, že chtěl pouze zlikvidovat vraky.

zdroj videa: Policie České republiky

Kriminálka ve Frýdku-Místku dostala v polovině června informaci o ukradeném starším autě. Vzápětí začalo podezřele podobných případů přibývat. Jak se později ukázalo, auta kradl 27letý muž. A to velmi důmyslným způsobem.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Muž si měl vytipovat starší automobil, poté si měl zajistit odtahové vozidlo a za jeho použití vůz odcizit. Následně měl odjet na autovrakoviště na Karvinsku, kde za vozidlo obdržel finanční hotovost."

Poslední krádež se mu ale stala osudnou a při cestě na vrakoviště i s naloženým kradeným autem ho rovnou zadržela policie. Už ho měla v hledáčku a spolupracovala přitom se strážníky, kteří sledují městský kamerový systém.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalistům se ke svému jednání doznal a spolupracoval. Vše vysvětlil jednoduše. Myslel si, že se jedná o opuštěné vraky vozidel, proto je měl odvézt na autovrakoviště. Peníze, které za to obdržel, měl použít pro svou potřebu."

Co se dalo z aut ještě využít, tak prodal a poté zbytek odvezl na vrakoviště v Českém Těšíně, tam dostal zhruba tři tisíce korun za jeden vrak.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Komisař proti muži zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání přečinu krádež. Vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu a ve svém rejstříku trestu má již 11 záznamu, nyní mu za své jednání hrozí až tříleté vězení."

Zloděj ukradl šest aut a způsobil škodu přes 80 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy