Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři zasahovali u pobodaných včelami, ke dvěma ženám spěchal vrtulník

Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu u pěti pacientů, které pobodal hmyz. Ve třech případech se jednalo o spíše lehký průběh, ke dvěma však spolu s pozemní posádkou startoval také vrtulník letecké záchranné služby.

Před jedenáctou hodinou dopolední byla pobodána asi deseti včelami osmadvacetiletá žena, která se o včelstvo starala, v jedné z obcí na Frýdecko-Místecku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V odpoledních hodinách pak došlo v jiné vesnici, vzdálené jen asi deset kilometrů, k obdobné události, kdy byla větším množstvím včel napadena třiatřicetiletá žena, a to při kosení trávy."

U obou pacientek došlo k rozvoji závažné reakce s výraznými zdravotními obtížemi.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "V rámci přednemocniční neodkladné péče jim záchranáři nitrožilně podali potřebné léky a infusní roztoky. Po stabilizaci stavu byly obě pacientky transportovány do zdravotnických zařízení. Jedna do FN Ostrava a druhá do třinecké nemocnice."

K pobodání hmyzem vyjížděli moravskoslezští záchranáři od začátku prázdnin v téměř devadesáti případech.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jen u pěti pacientů se však jednalo o život ohrožující událost. Ve většině podobných situací dochází pouze k lokální reakci organismu a postiženého lze dostatečně ošetřit v rámci laické první pomoci, tedy jednoduchými opatřeními a dostupnými léky."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy