Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravskými obvody putuje festival Folklor bez hranic. Přináší lidové zvyky a tradice

Loni ho zastavila pandemie, letos je opět tu. Jde o 23. ročník mezinárodního festivalu Folklor bez hranic, který začal průvodem souborů z Husova sadu na Masarykovo náměstí v Ostravě, kde byl slavnostně zahájen. Na pódiu se pak vystřídaly nejen české a domácí soubory, ale také folklorní skupiny z Polska a Srbska.

Napříč ostravskými obvody opět po roční přestávce cestují folklorní soubory z různých koutů světa. A to díky už tradičnímu mezinárodnímu festivalu Folklor bez hranic. Lidé se tak mohou seznámit s českou i zahraniční lidovou kulturou.

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Hlavním tématem je, že ve veřejném prostoru bez vstupného se mohou diváci podívat na zahraniční atraktivní folklor, český folklor i místní lidové zvyky."
Celkem se letos představí 11 folklorních souborů, které navštíví například obvod Mariánské Hory a Hulváky, nebo Porubu.

Lukáš Pavlík, ředitel festivalu: “Teď aktuálně budou vystupovat soubory z Polska, Srbska a Slovenska, plus ostravské soubory. V závěru týdne dorazí soubory z Prahy Mateník, který bude zastupovat Čechy a rusínský soubor Skejušan z Chomutova.”

Anketa: účinkující folklorní soubory: “My tancujeme folklor slezský v podstatě a různé tance, které jsou i dívčí i párové."
“My jsme soubor z Řešova. Moc se nám líbí vaše město a jsme moc rádi, že nás tak srdečně přijímáte, tak vřele přijímáte a doufáme, že tady nejsme naposledy.”

Celý festival vyvrcholí už tento pátek na slezskoostravském hradě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy