Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasičský jeřáb vyprošťoval na Krnovsku dodávku z řeky Opavice

Dva zraněné si vyžádala nedělní ranní nehoda dodávky ve Městě Albrechticích na Bruntálsku. Vůz skončil po nehodě v řece Opavici a vytáhnout ho musel hasičský jeřáb. Řidič zřejmě dostal mikrospánek.

Nehoda byla ohlášena v neděli před půl osmou ráno. Do místní části Hynčice ve Městě Albrechticích vyjely dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Krnov a Opava, odkud byl přivolán automobilový jeřáb Demag/Terex. Do akce vyjela také dobrovolná jednotka z Města Albrechtic.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Dodávkový automobil Fiat Ducato skončil na pravém boku v řece Opavici, zhruba dva metry pod úrovní silnice, olemované betonovým okrajem se zábradlím."

V dodávce cestovali dva lidé, kteří utrpěli po nehodě zranění, ale podle zasahujících hasičů to ale nebyla zranění ohrožující život.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči nejprve položili na hladinu Opavice dvě norné stěny, kterými zachytili menší únik provozních kapalin z havarované dodávky. Její cestující byli mimo vozidlo ještě před příjezdem hasičů. Na silnici ji zvedl a položil na kola dodatečně povolaný automobilový jeřáb HZS MSK Demag/Terex."

Příčinou nehody se zabývají policisté.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: “Řidič (1954) vozidla zřejmě dostal mikrospánek a s vozidlem sjel do řeky Opavice. V dodávce také cestovala spolujezdkyně (1961). U řidiče byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy