Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedna prohlídka za druhou. Z rekonstrukce DK Poklad je nadšená i Marie Rottrová

V Ostravě-Porubě se slavnostně otevřel kulturní dům Poklad. Jeho rekonstrukce se po spoustě problémů protáhla na dlouhých 9 let a do zdárného konce ji dovedla až třetí firma. Z kulturní památky, která byla postavena v roce 1961, se tak stal další skvost Poruby.

Obyvatelé Ostravy-Poruby se konečně dočkali. Po 9 letech mají opět k dispozici místo, kde si mohou v plných doušcích vychutnávat vše, co patří ke kulturnímu, společenskému i sportovnímu životu. Kulturním dům Poklad slavnostně otevřely komentované prohlídky této zrekonstruované kulturní památky.

Marie Rottrová, populární zpěvačka: “Porubský kulturák byl začátek mé soulové a rockové éry. Sešla se tu skvělá kapela a hráli jsme tu každou neděli Čaje o páté. Vzpomínám na to ráda a teď jsem tady po x letech a ty vzpomínky se vrátily, bylo to krásné. Rekonstrukce se povedla. Je to moc pěkné všude. Je to krásné zvenku, je to krásné uvnitř, šatny nádherné, jeviště, všechno krásné.”

O komentované prohlídky byl takový zájem, že se nejen navyšovala jejich kapacita, ale dokonce byly prodlouženy ze dvou na tři dny.

Darina Daňková, ředitelka DK Poklad: “I když jsme se ze začátku snažili omezit počet lidí na 20, pak jsme přidali na 25, tak ten zájem je tak obrovský, že vlastně dneska v té skupině chodí 30 až 40 lidí.”
anketa: návštěvníci slavnostního otevření DK Poklad: “My tu bydlíme, jak se ten první tady stavěl. To je něco nádherné, já nebudu víc mluvit, nádhera.”
“Je to všechno převedeno na modernu a moc se mi to líbí.”
“Moc se mi to líbí. Je to krásný architektonický počin.”

Komentované prohlídky proto potrvají až do pátku. První den slavnostního otevření ukončil koncert Marie Rottrové v letním kině.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy