Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová hřiště a první Montessori třída. Porubská radnice rekordně investovala do škol a školek

Porubská radnice letos investovala do škol a školek bezmála 30 milionů korun. Je to nejvíc za poslední roky. Díky tomu u školských zařízení vznikly mimo jiné hned dvě multifunkční hřiště a na přání rodičů také Montessori třída, která v obvodu chyběla.

Základní škola Ukrajinská v Ostravě-Porubě je teď atraktivnější než dřív. Díky finanční pomoci radnice od nového školního roku otevřela Montessori třídu, která ji posouvá k moderní pedagogice. Nastoupilo do ní 18 prvňáčků a zájem převyšoval nabídku.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Museli jsme vybírat ty, kteří budou moci chodit a ty, které odmítneme. Zatím máme otevřenou jednu třídu, ale v Montessori škole se učí v takzvaných trojročích, takže v dalších letech bychom chtěli naplnit toto trojročí dalšími dětmi, dalšími prvňáčky."
Anketa: žáci Montessori třídy: “Povídali jsme si dneska, co máme vlastně nejradši za jídlo." 
“Ve škole mě baví matematika."

Vznik Montessori třídy byl finančně hodně náročný. Škola musela vytvořit nejen prostory, ale také je zrekonstruovat a vybavit nábytkem a také potřebnými speciálními pomůckami.

Petr Neshoda, ředitel ZŠ Ukrajinská: "Nejdůležitější investicí v této třídě byla interaktivní tabule, ale poté samozřejmě podlaha, vymalování, nový nábytek."

Na ZŠ Ukrajinská letos proběhly velké investice nejen do Montessori třídy, ale radnice v celé budově nechala kompletně zrekonstruovat i sociální zařízení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy