Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V neděli se na Dnech NATO předvedli v extrémním FCC dobrovolní hasiči

Na Dnech NATO během soboty předvedlo hned dvakrát celkem 12 reprezentantů HZS ČR (tedy profesionálních hasičů) novou extrémní soutěž FCC (Firefighter Combat Challenge), což je mladší a rychlejší varianta u nás známé soutěže TFA (Toughest Firefighter Alive – Nejtvrdší hasič přežije). V neděli si soutěž vyzkoušeli dobrovolní hasiči.

V neděli se v soutěži vystřídalo 12 kvalitních zástupců dobrovolných hasičů z celé ČR. Na hlavní ploše Dnů NATO připravili v neděli několika tisícovkám návštěvníků také dvě ukázky. Nejlepšího času dosáhl Antonín Rendl z JSDH obce Česká Kubice – rovné 2 minuty.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Závodník s aktivním přetlakovým dýchacím přístrojem a těžkou hadicí vybíhá na trati FCC po schodech na 12 metrů vysokou věž, vytahuje na laně druhou hadici, po seběhnutí posouvá údery kladivem 70 kg těžké závaží na vzdálenost 1,2 metru, následuje slalomový běh, roztažení zavodněného hadicového vedení a sražení terče proudem vody. Poslední činností je transport 80 kg těžké figuríny na vzdálenost 35 metrů."

Světový rekord v soutěži je zatím je 1 minuta 14 sekund. Ze sobotních závodníků byl nejrychlejší Jan Pipiš z HZS Libereckého kraje s časem 1:32.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy