Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V honičce zloděje sportovního Mercedesu spojili síly polští a čeští policisté

Zloděje luxusního sportovního vozu se podařilo zadržet českým a polským policistům na dálnici D1 u Ostravy. 31letý Rus auto ukradl v Polsku poté, co měl s komplicem na samoobslužné myčce napadnout majitele auta.

Krádež se odehrála 15. září večer v polském městě Slezská Ruda poblíž Katovic. Dvojice mužů tam přijela k myčce svým vozem BMW s rakouskými registračními značkami. Oba zaútočili na muže, který tam byl s vozem Mercedes GT R. Následně jeden z útočníků sedl do Mercedesu a z myčky ujel.

Polskou policii o incidentu uvědomila žena, která byla ve vedlejším boxu. Policisté okamžitě zahájili pátrání, které se jim dařilo i s pomocí GPS lokalizátoru, jímž je ukradené auto vybavené.

Arkadiusz Ciozak, mluvčí Městské policie ve Slezské Rudě: “Díky rychlé reakci polských a českých policistů byl odcizený Mercedes zajistěn a zadržený je také jeden z pachatelů. Operační důstojník přijal informaci o napadení řidiče a krádeži automobilu v hodnotě převyšující milion zlotých před 22. hodinou. S operačním důstojníkem se kontaktoval majitel vozidla, který sledoval pohyb auta pomocí aplikace.”

Zloděj na polském území najel na dálnici A1 a po ní se dostal přes hranici na území České republiky, kde pokračoval po D1. Tam byl českými policisty zadržen. 

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: “Policisté dálničního oddělení Mankovice kontrolovali řidiče vozidla, které bylo odstavené na krajnici dálnice D1 v katastru obce Bělotín. Zjistili, že vozidlo mělo pocházet z trestné činnosti, proto dle trestního řádu řidiče (cizince) zadrželi a vozidlo zajistili. Obé následně dle místní příslušnosti postoupili kriminalistům územního odboru Přerov, které spadá pod Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje.”
Arkadiusz Ciozak, mluvčí Městské policie ve Slezské Rudě: “Mercedes by se měl stále nacházet na českém policejním parkovišti. 31letého zadrženého muže pocházejícího z Ruska čeká jednání před polským soudem.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy