Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě a Svinově chystají novou bytovou zástavbu. Lidé jsou proti

V Ostravě vzroste počet rodinných a bytových domů. Na nezastavěné ploše podél ulic Mongolská a Polská v Porubě a Svinově, které vlastní jak město, tak soukromí investoři, by mělo najít kvalitní bydlení až 3 tisíce lidí. A to v horizontu 9 až 20 let.

Vášnivou debatu vyvolalo setkání s lidmi, na kterém jim byla představena nová obytná čtvrť v ostravských částech Poruba a Svinov. Ta by měla vyrůst na ploše o velikosti 23 hektarů podél ulic Mongolská a Polská. Studie, kterou zpracoval městský ateliér, se zabývá například tím, jak by měly vypadat budoucí ulice a domy a kde mají být veřejná prostranství, nebo obchody a služby.

Ondřej Vysloužil. ředitel MAPPA Ostrava: “To území je dlouhodobě určeno k zástavbě. Je to dáno územním plánem. Důležité je, že jsme jednali i s těmi soukromými vlastníky a že se nám podařilo i ty jejich zájmy spojit do nějakého plánu pro tu lokalitu s tím, že ten výsledný charakter zástavby by měl být na straně ke Svinovu, k rodinným domům, by měl být opravdu v charakteru zahradního města.”

Počítá se s rodinnými a řadovými domy. Směrem k Porubě by pak měly vyrůst maximálně 6 patrové bytové domy v městském charakteru. Největší rozruch na veřejném projednání způsobila doprava.

Anketa: účastníci veřejného projednávání: “Nevíme, kde ty automobily budou parkovat. Nevíme, kde budou z toho území vyjíždět a máme strach z toho, že jak Svinov, tak 5. porubský obvod bude tou zvýšenou automobilovou dopravou zasažen.”
“Myslím, že by to území nemělo být průjezdné. Jakmile bude průjezdné tak, jak je navrženo dneska, tak i když se tam budou dělat různá opatření, jak byly představeny, tak nevěřím tomu, že tam ti lidi nebudou projíždět.”
“Jsem proti tomu, aby stavěli bez ohledu na to, jak to vidí ostatní obyvatelé.”

Celá lokalita by měla být klidná a bezpečná a důraz se klade na snadné pěší a cyklistické propojení mezi Svinovem a Porubou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy