Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedmnáctiletý Vojta bojuje s nepřízní osudu. Sbírkou mu pomáhají spolužáci i veřejnost

Vojta Šulek je docela obyčejný kluk. Výborně absolvoval základní školu, byl přijat ke studiu na průmyslovce. Osud mu bohužel postavil před dvěma lety do cesty těžkou nemoc – nádor na mozku. Vojta se rozhodl bojovat a spolužáci i veřejnost mu v tom pomáhají.

Po první operaci nádoru Vojta na půl těla ochrnul a téměř přestal vidět. Základní škola pro jeho rehabilitaci uspořádala sbírku.

Miroslava Henčová, Vojtova bývalá třídní učitelka: „Zapojili se jak žáci, tak zaměstnanci školy, učitelé a penízky posílali i rodiče."

Marcela Žáková, ředitelka školy: „Mě to vážně nenapadlo, že děti se zapojí s takovým nadšením a že se zapojí i rodiče."
Jakub Zakopal, spolužák: „O Vojtově příběhu jsem informoval ve školním rozhlase a jsem moc rád, že všichni přispívali.“

Eliška Ryklová, spolužačka: „Nejen děti, ale i rodiče, přispívali na Vojtův příběh a za to jsme rádi.“

Maruška Zámoravcová, spolužačka: „Přinesla jsem všechny své úspory. Z pokladničky.“

Vojtovi se život převrátil krátce po skončení Základní školy. Po operacích podstupuje nákladné rehabilitace v lázních Klimkovice i doma. Jeho stav pomalu lepší.

Lucie Kubenková, Vojtova maminka: „Ta sbírka je určená hlavně pro Vojtíškovo cvičení doma, bude sbírka použita na motomed a chodítko a potřebujeme ještě dokoupit věci na oční terapii a veškeré věci, které ho posunou dál. Máme sbírku „znesnaze21“, schází nám vybrat asi plus mínus 7 tisíc, 8 tisíc."

Vojta Šulek: „Děkuju všem, kteří přispěli aspoň jakoukoli částkou a nebo jakýmkoli způsobem.“

Do cíle sbírky na webu „znesnaze21“ chybí Vojtovi posledních pár tisíc korun. Přejeme jemu i jeho rodičům hodně sil a úspěšné zotavení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy