Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hradě Hukvaldy se lidé dověděli, jak naši předci ve středověku přežívali zimy

S blížícím se podzimem se návštěvníci hradu Hukvaldy mohli seznámit, jak lidé ve středověku přežívali zimy.

Dalibor Vrána, animátor programu: “Tuto sobotu jsme tu měli výbornou akci Barevný podzim, kde probíhaly ukázky lidových řemesel, práce našich předků s potravinami, se skladovými zásobami, ale také ukázky zbraní, lukostřelby, vrhacích nožů, tvorby brnění. Všechny tyto činnosti si také lidé mohli vyzkoušet na vlastní kůži.”
Anketa: “Dozvěděli jsme se to úplně náhodou z letáku, který byl v obchodě pověšený a jelikož máme syna ročního a mělo to tady být zaměřené pro děti, tak jsme si řekli, že se přijdeme podívat. Tady ve stánku jsme se dozvěděli, jak se vařilo ve středověké kuchyni.”

Lidé se dověděli, jak důkladně se naši předci museli na zimu připravit.

Jan Herec, šéf skupiny Růže draka: “Ta práce spočívala v tom, že připravovali dřevo, zejména bučiny, dubiny, nasekávalo se, kožešiny, maso se nasolovalo… Prostě se připravovali na to, že zhruba ty tři čtyři měsíce holt nebude dostatek potravin, nebude teplo, nebude nebude možnosti odlovit zvěř atd. No a samozřejmě důležitou roli sehrály sýpky, kde se ukládaly potraviny, obilniny na další jař, aby se polnosti na jaře opět osévaly. Takže to bylo podobné jako dnes, akorát dnes máme ty moderní technologie.”

Zajímavý program nabídne hrad Hukvaldy i tento týden.

Dalibor Vrána, animátor programu: “Už tuto sobotu se mohou návštěvníci hradu Hukvaldy těšit na jedinečnou akci Strašidelný hrad Hukvaldy, kde vystoupí Krampus čerti, bude ohňová show, bude připraven bohatý program pro děti i dospělé. Tato akce se bude konat od půl páté odpoledne a bude probíhat až do večerních hodin."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy