Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálský divizní fotbalový klub nabíral nejmenší fotbalisty. Zájem byl obrovský

Můj první gól. Tak se jmenovala akce, pořádaná bruntálským fotbalovým klubem Slavoj Olympia Bruntál pro žáky mateřských škol a první a druhé třídy škol základních. Cílem nebyl okamžitý výběr fotbalistů ale především pohybové aktivity dětí na čerstvém vzduchu a pro mnohé první setkání s fotbalovým míčem.

Na hřiště divizního týmu si přišly zasportovat nejmenší děti ze všech škol ve městě.

Radek Zatloukal, místopředseda klubu: „Dneska tady máme fotbalový nábor Můj první gól, který je pořádaný ve spolupráci s FAČR.  V současné době se nám jedná o to, abychom abychom nabrali děti předškolního a školního věku první, druhé třídy."

Mnohé děti se vůbec poprvé dostaly na fotbalový trávník a vyzkoušely si svoji hbitost i práci s fotbalovým míčem. Klub má pro ně připraveno několik dětských týmů.

Radek Zatloukal, místopředseda klubu: „V současné době máme fotbalovou školičku, mladší přípravku, starší přípravku, mladší žáky, starší žáky máme dokonce dvoje, a starší dorost a mladší dorost.“

Pohyb s míčem si vyzkoušeli kluci i holky, mnozí už na první pohled ukázali svůj talent.

Ondřej Kušnír, šéftrenér, bývalý reprezentant ČR: „Základ myslím, že dnešek splnil, přišlo hodně dětí, přišly i vychovatelky a učitelky, viděly, jak to tady funguje. Ty děti potřebují pohyb v této době, protože ten rok asi strádaly a já jsem spokojený.“

Anketa, účastníci akce: „Už to hraju 7 let.“

„Hraju 5 let.“

„No asi na brankáře.“

„Chtěla bych hrát fotbal.“

„Já nehraju, ale můj taťka trénuje.“
„Já hraju fotbal. Za Bruntál.“
„Já bych chtěl asi hrát fotbal v brance.“

„Já už chodím na fotbal a jsem útočník a hráč.“

Všechny děti dostaly informace a kontakty, aby se doma s rodiči mohly poradit, jestli se budou fotbalu dále věnovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy