Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Duševně nemocným lidem se bude pracovat lépe. Spirála Ostrava vytvořila jim i sobě nové zázemí

Nezisková organizace Spirála slavnostně otevřela nové zrekonstruované prostory na ulici Jaromíra Matuška na Dubině. Dosud sídlila v malých prostorách bez zázemí pro své vedení i pracovníky, kteří jinak pracují v terénu, kde pomáhají duševně nemocným lidem.

Nezisková organizace Spirála, která pomáhá a také zaměstnává duševně nemocné, po letech sídlí v důstojných prostorách, kde všichni mají své zázemí. A to v bývalé Mateřské škole Matušky v Ostravě-Dubině. Na její rekonstrukci se podíleli všichni zaměstnanci a opravdu se jim povedla.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: “Jsou to nové prostory, kde mohou lidé s duševním onemocněním pracovat, ať už tady v šicí dílně, čili pomáhat při výrobě i jiných nějakých materiálů pro Spirálu i v rámci občerstvení. A to je dobře, protože lidé s duševním onemocněním si zaslouží být v přirozeném prostředí.”
Eva Krestová, ředitelka neziskové organizace Spirála Ostrava: “Pracuje nás tady celkem asi 20 a lidé, kteří mají nějaké zdravotní omezení tady pracuje asi 15 průběžně. Oni se tady střídají, protože mají zkrácené pracovní úvazky a kromě toho tady probíhá sociální služba pro klienty, kdy tady denně obstaráme třeba 10 klientů.”

Do Spirály může přijít kdokoliv nechat si cokoliv vyrobit, nebo si můžete jejich výrobky zakoupit v centru Ostravy na Tyršově ulici a podpořit tak vznik nových pracovních míst pro handicapované.

Duševně nemocní lidé ovšem nepracují jen v šicí dílně, ale chodí také uklízet, starají se firmám o zeleň, nebo zajišťují catering. V nových prostorách budou probíhat i skupinové terapie a workshopy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy