Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Populární herci, premiéry filmů. Febiofest Ostrava nabízí nabitý program

V Ostravě probíhá slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Regionální ozvěny festivalu potrvají do 9. října v oblasti Dolních Vítkovic a veškerý program je zaměřený na diváky.

Iva Pazderková, Jakub Kohák, nebo Martina Babišová, to jsou populární herci, se kterými se může potkat každý, kdo zavítá na slavnostní zakončení Mezinárodního filmového festivalu Febiofest do Dolní oblasti Vítkovice. Uvidíte tady mimo jiné i premiéru filmu Karel, nebo kriminálního seriálu Stíny v mlze, který se natáčel právě v Ostravě.

Radim Špaček, režisér: “Tady se dají najít zákoutí, tady to někde vypadá jako v New Yorku. Všechny ty cihlový zástavby, je to takové správně moderní, ale trochu i ošuntělé, hrozně super kombinace. Je to hrozně fotogenické město a mi se tady líbilo moc.”
Kamil Spáčil, ředitel Febiofestu: “Ten kredit během dvou let se natolik zvýšil, že prostě jsme se rozhodli, že zde budeme pořádat celostátní regionální závěr festivalu, protože je to tady bezvadné prostě.”

Na Febiofestu se ovšem nebude jen promítat.

Martin Tošenovský, ředitel Febiofestu Ostrava: “Máme taky jako edukace pro školy, děti si vyzkouší, jak se tvoří film. Můžou si tady vyzkoušet různé stage, máme tady otevřený free prostor lidi a taky samozřejmě doprovodný program.”

Ostatní filmy uvidíte ve všech sálech Etáže. Program najdete na stránkách Febiofestu Ostrava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy