Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divoký újezd před policisty skončil nehodou, výtečník má zákaz řízení

Celý MS kraj |

Do divoké jízdy, na jakou nemá schopnosti, se pustil řidič vozu Audi, když ho v Havířově chtěli zkontrolovat policisté, kteří z dřívějška věděli, že s autem jezdí i přes uložený zákaz řízení.

Honička se strhla v úterý před 20. hodinou. Snaha o ujetí netrvala dlouho, přesto však řidič stačil ohrozit mnoho lidí pohybujících se podél trasy, kterou prchal. Neváhal projet jednosměrkou v protisměru a ve finále po nehodě utekl.  

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Havířovští policisté si během výkonu služby včera 12. 10. večer všimli na úrovni křižovatky pod Bludovickým kopcem projíždějícího osobního vozidla Audi A6, přičemž policisté dle osobní a místní znalosti měli povědomí o tom, že toto vozidlo by mohla řídit osoba, která za volantem nemá co dělat. Proto se rozhodli řidiče vozidla zkontrolovat, zapnuli zvukové i světlené znamení a následovali ho. Řidič zareagoval akceleraci rychlosti a začal před služebním vozidlem ujíždět. Odbočil na ulici 17. listopadu, pokračoval vjetím do protisměru ulice Majakovského, ve směru k Dlouhé třídě. Tady ohrozil právě projíždějícího nic netušící řidiče a vysokou rychlostí pokračoval. Bez snížení rychlosti projel křižovatkou a pokračoval přes Žákovskou ulici. Zběsilou a nebezpečnou jízdu ulicemi města řidič nezvládl a narazil na středový obrubník a s vozidlem havaroval. Vozidlo projelo travnatým porostem na chodník, kde díky poškození zastavilo a stalo se nepojízdným. Řidič následně z místa dopravní nehody utekl. V autě cestovaly další dvě osoby, které byly policisty ztotožněny."

Na místo byli voláni hasiči, kteří likvidovali uniklý motorový olej. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Během dnešního dne budou probíhat procesní úkony, výslechy zainteresovaných osob, vyhodnocovat všechny dostupné videozáznamy, včetně těch z městských kamer. Důvodně podezřelým je muž ve středním věku, který není pro policisty zcela neznámým. Zákaz řízení má vysloven nejméně do roku 2023, který v posledním čase několikrát porušil. Jeho zadržení je jen otázkou času."
Nahlásit chybu


K tématu

Šmejdi v Havířově vybírají v domech peníze za úklid, seniorka přišla 1200 korun

11. srpna 2023 12:07 | Havířov | Bára Kelnerová

O 1200 korun připravil podvodník seniory v jednom z bytových domů. Manželům namluvil, že vybírá peníze za úklid společných prostor. Městská realitní agentura apeluje, aby byli lidé obezřetní.

17letý motorkář zemřel při dopravní nehodě na I/57 u Krnova

23. června 2023 14:55 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/57 u Krnova se v pátek odpoledne, okolo půl třetí, stala tragická dopravní nehoda. Podle informací policie se střetl kamion, osobní automobil a motocykl. Při nehodě zahynul sedmnáctiletý mladík na motorce.

Případ loňské nehody Pendolina v Bohumíně je odložen, příčiny potvrdila i Drážní inspekce

23. června 2023 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Případ nehody pendolina v Bohumíně, při které vloni v červnu zemřel strojvedoucí, policie odložila. Při kolizi zemřel totiž zemřel viník nehody, kterým byl právě strojvedoucí. Uvedla to policie a stejné závěry zveřejnila i Drážní inspekce. Nehoda se stala 27. června 2022.


Bouřky opět zaměstnávají hasiče. Nejčastěji u polámaných a vyvrácených stromů

Dnes 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Od pátečního večera prochází přes Moravskoslezský kraj další série intenzivních bouřek. Silný vítr láme a vyvrací stromy. Lidé na některých místech hlásili také větší kroupy. Hasiči mají opět plno práce.

Vedení Karviné ocenilo před koncem školního roku nejlepší žáky základních škol

Před koncem školního roku se zástupci vedení Karviné sešli s nejlepšími žáky základních škol, aby jim k jejich vynikajícím výsledkům pogratulovali. Letos ocenění proběhlo v kině Centrum, nechyběla společná snídaně a prohlídka zázemí kina.

O prohlídky výjezdových stanic záchranářů byl velký zájem

Včera 16:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři v Moravskoslezském kraji pořádali Den otevřených dveří. Otevřelo se čtrnáct stanic v kraji. Dopoledne je hojně navštěvovali školáci a odpoledne veřejnost. Záchranáři představili techniku a předávali dobré rady v poskytování první pomoci a prevenci.

MS kraj nabízí bezúročné půjčky zaměstnancům Liberty

Moravskoslezský kraj připravil finanční výpomoc zaměstnancům huti, kteří se díky krachujícímu ocelářskému gigantu ocitli v existenčních potížích. Nabízí bezúročnou půjčku ve výši 25 tisíc korun.

Dětem v tíživé situaci proplácí obědy ve školách Moravskoslezský kraj

Včera 15:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Už 90 školských zařízení z Moravskoslezského kraje se pro příští školní rok přihlásilo do programu bezplatného stravování pro děti. V první vlně schválilo krajské vedení příspěvky v souhrnné výši 26,3 milionu korun. Další školy se do programu ještě mohou zapojit, hejtmanství přijímá žádosti až do konce letošního září.

Myslivec omylem zastřelil pytláka u řeky. Myslel, že je to postřelený divočák

Včera 10:06 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policisté zveřejnili podrobnosti k tragické události v Ostravě-Přívozu z loňského listopadu. Myslivec tam při nočním honu zastřelil muže u řeky v rákosí. Myslel si totiž, že jde o divočáka, kterého předtím s kolegou postřelili a následně sledovali. Jak se ukázalo, zastřelený na místě pytlačil. Střelci nyní hrozí vězení.

Další ročník Festivalu v ulicích je skoro tady, letos představí více než 220 umělců

Oblíbený ostravský Festival v ulicích se blíží. 21. a 22. června už po třetí zaplní porubskou Hlavní třídu a její okolí a představí se na něm více než 220 umělců z 20 zemí světa.

Heřmanickou haldu uhasí nepropustný sarkofág, hotov by měl být asi za 10 let

Včera 15:13 | Ostrava-město | Libor Běčák

Společnost DIAMO společně s ministry Zbyňkem Stanjurou a Jozefem Síkelou představili plán, jak zajistit hořící Heřmanickou haldu. Lidi bydlící v okolí ochrání před zplodinami a prachem obrovský sarkofág.

Zdravotnická škola se na Den zdraví proměnila v nemocnici

Den zdraví na SZŠ a VOŠZ v Ostravě má dlouhou tradici a je primárně určen pro žáky ostravských mateřských škol a prvního stupně základních škol.

Projekt Tatra do škol přinesl vůz údržbářům

Včera 15:21 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Tatrovka určená pro Správu silnic MS kraje byla slavnostně předána na SPŠ a OA v Bruntále. Více v reportáži.

Žáci SŠ elektrotechnické získali zajímavé finanční ohodnocení

Včera 15:30 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal | Studuj u nás

MS kraj se stejně jako celá Česká republika potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků v energetice. Jedním z nástrojů, jak situaci vylepšit, je motivace žáků studujících energetické obory. Přesně takovým případem je program Prokopa Diviše.

Pickleball Czech Open přilákal hráče z celého světa

Včera 11:31 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Ostravský rodák a světový tenista Ivan Lendl, jeho rival John McEnroe, André Agassi nebo třeba Steffi Grafová. Ti všichni propadli modernímu sportu s názvem pickleball. Zbrusu nové centrum pickleballu vzniklo i v našem kraji – v Dobré u Frýdku-Místku.

Žáci jsou z klimatických změn zděšeni, říká koordinátor

Včera 9:38 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

MS kraj považuje za důležité, aby už žáci základních a středních škol vnímali klimatické změny, které se u nás v posledních letech dějí. Slouží k tomu například projekt Life Coala nebo třeba školení školních environmentálních koordinátorů.

Felinoterapie neboli kontakt nemocného s kočkou je novou podpůrnou terapií v krnovské nemocici

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Jes Art, umělecký festival amatérských tvůrců v Janovicích, si za poslední roky zajistil věhlas i oblibu

Malíři, sochaři, fotografové, řezbáři, výtvarníci a představitelé noha dalších odvětví umění se již pošesté sjeli do Janovic u Rýmařova. Ve westernovém kempu Indiana se konal další ročník uměleckého festivalu Jes Art. Svou pestrostí a záběrem zaujal každého návštěvníka.

Větrné elektrárny produkují pouze jedno procento spotřeby elektrické energie

Stát poskytne tři miliardy korun na výstavbu větrných elektráren v České republice. Ministerstvo průmyslu a obchodu k tomu vypsalo novou dotační výzvu, v níž může jeden projekt získat až 750 milionů korun. Žádosti o dotaci bude ministerstvo přijímat až do konce října příštího roku.

Divoký újezd před policisty skončil nehodou, výtečník má zákaz řízení
Vydáno 13. října 2021 11:40, Celý MS kraj, Libor Běčák
Do divoké jízdy, na jakou nemá schopnosti, se pustil řidič vozu Audi, když ho v Havířově chtěli zkontrolovat policisté, kteří z dřívějška věděli, že s autem jezdí i přes uložený zákaz řízení.

Místo nehody. Zdroj: Policie ČR

Honička se strhla v úterý před 20. hodinou. Snaha o ujetí netrvala dlouho, přesto však řidič stačil ohrozit mnoho lidí pohybujících se podél trasy, kterou prchal. Neváhal projet jednosměrkou v protisměru a ve finále po nehodě utekl.  

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Havířovští policisté si během výkonu služby včera 12. 10. večer všimli na úrovni křižovatky pod Bludovickým kopcem projíždějícího osobního vozidla Audi A6, přičemž policisté dle osobní a místní znalosti měli povědomí o tom, že toto vozidlo by mohla řídit osoba, která za volantem nemá co dělat. Proto se rozhodli řidiče vozidla zkontrolovat, zapnuli zvukové i světlené znamení a následovali ho. Řidič zareagoval akceleraci rychlosti a začal před služebním vozidlem ujíždět. Odbočil na ulici 17. listopadu, pokračoval vjetím do protisměru ulice Majakovského, ve směru k Dlouhé třídě. Tady ohrozil právě projíždějícího nic netušící řidiče a vysokou rychlostí pokračoval. Bez snížení rychlosti projel křižovatkou a pokračoval přes Žákovskou ulici. Zběsilou a nebezpečnou jízdu ulicemi města řidič nezvládl a narazil na středový obrubník a s vozidlem havaroval. Vozidlo projelo travnatým porostem na chodník, kde díky poškození zastavilo a stalo se nepojízdným. Řidič následně z místa dopravní nehody utekl. V autě cestovaly další dvě osoby, které byly policisty ztotožněny."

Na místo byli voláni hasiči, kteří likvidovali uniklý motorový olej. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Během dnešního dne budou probíhat procesní úkony, výslechy zainteresovaných osob, vyhodnocovat všechny dostupné videozáznamy, včetně těch z městských kamer. Důvodně podezřelým je muž ve středním věku, který není pro policisty zcela neznámým. Zákaz řízení má vysloven nejméně do roku 2023, který v posledním čase několikrát porušil. Jeho zadržení je jen otázkou času."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/moravskoslezsky-kraj/cely-ms-kraj/11000027943/divoky-ujezd-pred-policisty-skoncil-nehodou-vytecnik-ma-zakaz-rizeni