Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Divoký újezd před policisty skončil nehodou, výtečník má zákaz řízení

Do divoké jízdy, na jakou nemá schopnosti, se pustil řidič vozu Audi, když ho v Havířově chtěli zkontrolovat policisté, kteří z dřívějška věděli, že s autem jezdí i přes uložený zákaz řízení.

Honička se strhla v úterý před 20. hodinou. Snaha o ujetí netrvala dlouho, přesto však řidič stačil ohrozit mnoho lidí pohybujících se podél trasy, kterou prchal. Neváhal projet jednosměrkou v protisměru a ve finále po nehodě utekl.  

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Havířovští policisté si během výkonu služby včera 12. 10. večer všimli na úrovni křižovatky pod Bludovickým kopcem projíždějícího osobního vozidla Audi A6, přičemž policisté dle osobní a místní znalosti měli povědomí o tom, že toto vozidlo by mohla řídit osoba, která za volantem nemá co dělat. Proto se rozhodli řidiče vozidla zkontrolovat, zapnuli zvukové i světlené znamení a následovali ho. Řidič zareagoval akceleraci rychlosti a začal před služebním vozidlem ujíždět. Odbočil na ulici 17. listopadu, pokračoval vjetím do protisměru ulice Majakovského, ve směru k Dlouhé třídě. Tady ohrozil právě projíždějícího nic netušící řidiče a vysokou rychlostí pokračoval. Bez snížení rychlosti projel křižovatkou a pokračoval přes Žákovskou ulici. Zběsilou a nebezpečnou jízdu ulicemi města řidič nezvládl a narazil na středový obrubník a s vozidlem havaroval. Vozidlo projelo travnatým porostem na chodník, kde díky poškození zastavilo a stalo se nepojízdným. Řidič následně z místa dopravní nehody utekl. V autě cestovaly další dvě osoby, které byly policisty ztotožněny."

Na místo byli voláni hasiči, kteří likvidovali uniklý motorový olej. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Během dnešního dne budou probíhat procesní úkony, výslechy zainteresovaných osob, vyhodnocovat všechny dostupné videozáznamy, včetně těch z městských kamer. Důvodně podezřelým je muž ve středním věku, který není pro policisty zcela neznámým. Zákaz řízení má vysloven nejméně do roku 2023, který v posledním čase několikrát porušil. Jeho zadržení je jen otázkou času."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy