Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová voliéra v ZOO Ostrava se stala stavbou roku. Zvolila ji veřejnost

Moravskoslezskému kraji se nebývale dařilo při oceňování povedených staveb za rok 2021. Z 35 ocenění putuje do našeho regionu hned 5 a mezi nimi i unikátní provedení voliéry La Pampa v ZOO Ostrava. Tu si mezi nejlepšími projekty z celé země vybrala veřejnost.

V létě jsme vám představili novinku v ZOO Ostrava obří voliéru La Pampa, do které mohu návštěvníci vstoupit a najednou se ocitnou v přírodě Jižní Ameriky. K vidění jsou především obří kondoři a lidé je mohou pozorovat i přímo při krmení. Stavba je v mnohém unikátní a v rámci soutěže Stavba roku se veřejnosti nejvíce líbila. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Já z toho mám velkou radost. To ocenění o něčem svědčí a ti lidé tam chodí rádi, našli si to." 

Voliéra je z technického hlediska unikátní. Je totiž ručně na místě spletena z obří nerezové sítě, podobně jako je voliéra pro šimpanze u Pavilonu evoluce. La Pampa nese název podle provincie v centrální Argentině.

Jiří Novák, ředitel ZOO Ostrava: "Zaměřujeme se na politickou provincii La Pampa, která ale v sobě ve skutečnosti zahrnuje tři bio-geografické provincie, které jsou velice zvláštní."

Ve voliéře žije šest druhů ptáků a divoká morčata. Kromě kondorů i tři páry ibisů. Ptáci posedávají na větvích a občas proletí nad hlavami návštěvníků. Na zemi a často i ve vodě se zdržují ostralky, kachny, čírky a pisily. Voliéra byla vybrána z 90 přihlášených staveb z celé země. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStatutární město Ústí nad Labem - Městský obvod Ústí nad Labem - Střekov

od 21 800 do 29 520 Kč/měsíc

Detail

Základní škola J. A. Komenského a Mateřská škola, Přerov - Předmostí, Hranická 14 - pracoviště Vinary

od 31 290 do 36 130 Kč/měsíc

Detail

KOVOKON Popovice s. r. o.

od 30 000 do 34 000 Kč/měsíc

Detail