Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedm autobusů Dopravního podniku Ostrava odjelo na pomoc do Košic

Dopravní podnik Ostrava (DPO) nabídl spolupráci Dopravnímu podniku města Košice (DPMK) a k pronájmu poskytl sedm autobusů. O pomoc s posílením vozového parku žádal DPMK z důvodu vytíženosti vlastních kapacit kvůli rekonstrukcím tramvajových tratí ve městě. Ostravské autobusy budou vozit košické cestující od tohoto týdne podle potřeby až do konce roku. Autobusy si už nájemce o víkendu převzal a odvezl.

Konkrétně odjelo do Košic pět autobusů Solaris Urbino 12, jeden autobus Solaris Urbino 15 a jeden autobus Solaris Urbino 18.

Daniel Morys, předseda představenstva a generální ředitel DPO:  "Jsme rádi, že jsme mohli pomoci. Sami si uvědomujeme jak podstatné je zajistit pro naše cestující spolehlivé a pohodlné cestování ve standardu na jaký jsou zvyklí za jakýchkoli podmínek, ať už provoz ztěžuje například nedostatek vozů nebo i řidičů. Děláme proto vždy maximum, aby ostravská MHD byla takovým partnerem pro naše cestující, na kterého je především spoleh. Těší nás, že můžeme s náplní této sdílené vize pomoci i Dopravnímu podniku města Košice. Pomoci jsme mohli mimo jiné i proto, že se DPO primárně snaží využívat autobusy na pohon CNG a elektro."

DPMK je podle ředitele vděčný za pomoc, kterou mu partnerský DPO poskytl.

Vladimír Padyšák, generální ředitel a člen představenstva DPMK: "Během října postupně doplníme náš vozový park o 15 nových autobusů a do té doby nám vypůjčené ostravské autobusy pomohou překlenout mezeru. Rádi bychom zdůraznili, že dlouhodobě spolupracujeme také s DPO. Dlouhodobě si vyměňujeme zkušenosti s provozem tramvajové dopravy a velmi pozorně sledujeme i pravidelnou modernizaci a zkvalitňování MHD v Ostravě."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy