Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě roste počet parkovacích míst. Vznikají na ulici Školní, která prochází rekonstrukcí

Rekonstrukce Školní ulice v Ostravě-Porubě se chýlí ke konci. Díky ní se zvýší nejen počet parkovacích míst, ale bude také bezpečnější. A to zejména pro děti přilehlé Základní školy Porubská.

Ulice Školní v Ostravě-Porubě bude komfortnější a bezpečnější než dřív. Už v první etapě její rekonstrukce se tady zvýšil počet parkovacích míst na straně u školní zahrady ze dvou na 11 a objevila se tady i nová dopravní značka K+R, neboli kiss and ride.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: "Tedy polib a jeď. Tato místa slouží k bezpečnému vystoupení a nastoupení osob, tedy spolujezdců. V tomto případě zejména dětí u této školy."

Dopravní značka K+R se v blízké době objeví i u ZŠ Pokorného a Bulharská. Jsou to poslední dvě ZŠ, které ji ještě nemají.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V současné době je tedy dokončovaná druhá etapa. Druhá část parkoviště v tom slepém zakončení ulice Školní a zároveň se dokončuje úprava oplocení.” 

Druhá etapa rozšiřuje parkoviště na straně u školního hřiště z 5 šikmých na 13 kolmých parkovacích stání.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: "Parkovací místa jsou provedena z drenážní dlažby. Součástí stavby je i odvodnění a součástí byla také přeložka veřejného osvětlení."

Stavba probíhá tak, aby byla ulice alespoň částečně průjezdná a zároveň, aby bylo lidem k dispozici i pár parkovacích míst v blízkosti domova. Práce by měly skončit začátkem listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy