Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlekaři i lyžaři doufají v lepší sezonu, než jaká byla ta minulá

Sněžná děla se spustí pravděpodobně už za několik dnů, kdy přijdou první mrazy a současně bude příznivá předpověď počasí.

Vlekaři v Beskydech doufají, že letošní sezona bude mnohem lepší, než ta minulá. Vláda sjezdovky uzavřela a mnoho lidí z Ostravska tehdy jezdilo lyžovat do Polska.

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “My už se tedy připravujeme, protože už příští týden hlásí první mrazy. Uvidíme tedy jak to dopadne, takže hned chceme zasněžovat. Samozřejmě, co se týká investic, bohužel, my jsme sice dostali kompenzace, ale na nějaké investování nám to nevyšlo. Vyšlo nám to na přežití, takže jsme velmi málo dali do oprav.”

Lyžaři jsou už teď natěšení a věří, že jim požitek z lyžování žádné zákazy nezhatí.

Václav Zyder, lyžař: “Tak vzhledem k tomu, že celá naše rodina máme velmi rádi lyžování. I naše malé děti lyžují, takže se opravdu moc těšíme na začátek nové sezony lyžařské. Víme, že nějaká opatření budou nutná. Bereme to, že to bohužel k dnešní současné době patří. Doufám, že nebudou příliš striktní ta opatření, ale nějaké prokazování například testováním nebo očkováním nám nevadí. Počítáme s tím a i tak budeme rádi, že si budeme moci zalyžovat.”
Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “Dali jsme tedy nějaké peníze do pokladního systému. Zakoupili jsme prodejní automat, který by měl lidem ulehčit nákup skipasů a samozřejmě doporučujeme lidem, aby si nakupovali skipasy přes náš e-shop, protože takhle je mohu nakoupit bezkontaktně, nemusí stát řady pokladen, což může vzniknout, protože se bude kontrolovat ta bezinfekčnost jednotlivých lyžařů. Samozřejmě do oprav jsme investovali. To je nutnost. Investovali jsme i do zasněžovacího systému, protože to jsme měli už plánováno a nějaké finance na to vyšly. Ale ty velké investice jsme museli odložit.”

Vlekařům a stejně tak lyřařům nezbývá, než doufat v příznivé počasí.

Jaroslav Vrzgula, provozovatel Ski areálu Bílá: “Já bych chtěl, abychom teda lyžovali, abychom mohli provozovat. Ne jako loni, kdy jsme mohli jet 9 dnů a při tak krásné zimě, jaká byla, tak to byla velká škoda. Takže prvořadý cíl je, abychom vůbec mohli provozovat. My lákáme na dostupnost našeho areálu. To znamená, že perfektní přístupnost, parkují 50 či 100 metrů od lanovky. Takže toto je naše gró. Samozřejmě úprava sjezdovek. Máme nejmodernější rolby, takže taky takové naše privilegium a potom taky nějaká jistota sněhu. My jsme mrazivé údolí, máme výborné zasněžování technickým sněhem.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy