Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž na Karvinsku nalezl munici, naložil ji do krabice a odvezl na služebnu policie

Dva nálezy munice zaměstnaly v uplynulých dnech policisty i jejich pyrotechniky na Karvinsku. O případech informovala mluvčí PČR Zlatuše Viačková s tím, že jeden z nálezců přivezl munici v krabici přímo na služebnu policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "První oznamovatel dobrovolně vystavil v nebezpečí nejenom sebe, ale i policisty. V jednom domě na Orlovsku muž ve středních letech při likvidaci pozůstalosti našel několik kusů munice. Krabici s municí naložil do auta a odvezl na havířovské obvodní oddělení. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že v krabici byly uloženy malorážní munice, nábojnice a náboj 23x115 mm. I když později bylo zjištěno, že munice není nebezpečná, nehrozilo riziko výbuchu, nálezce s takovými předměty neměl vůbec manipulovat." 

U druhého nálezu se podle policie volající muž zachoval ukázkově. Na pokyn operačního důstojníka s předmětem nemanipuloval, držel se v bezpečné vzdálenosti a vyčkal na policisty. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Policejní hlídka vyjela do Havířova na ulici U Obory, místo zajistila a povolala pyrotechnika. Podle oznamovatele předmět připomínající náboj částečně vyčníval z půdy. Přivolaný pyrotechnik sdělil, že se jedná o německý protiletadlový náboj ráže 20 mm. Náboji chyběla aktivační část, proto nehrozilo nebezpeční výbuchu. Evakuace nebyla nutná, okolí místa nálezu není zabydleno."
Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Manipulace s nevybuchlou municí může být velice nebezpečná. I zkorodované, pro mnohé neznámé, střelivo může být i přes své stáří aktivní. V těchto případech, nálezu munice, doporučujeme s takovým předmětem vůbec nemanipulovat, nedotýkat se. Ihned informovat policii a držet se v bezpečné vzdálenosti."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy