Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti střední a vyšší odborné zdravotnické školy opět pomáhají v nemocnicích

S rychle rostoucím počtem covid pozitivních pacientů opět roste zatížení všech nemocnic. Zdravotníci tak zase zažívají enormní vytížení. Studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě a Českém Těšíně se proto rozhodli, že opět půjdou do nemocnic pomáhat.

Více než 25 studentů už posílilo nelékařský zdravotnický personál nemocnic napříč Moravou a Slezskem.

Alžběta Panáková, zástupkyně ředitele AGEL SZŠ a VOŠ zdravotnické: "Naši studenti se k výpomoci hlásili s vervou a dobrovolně. Více než 25 žáků střední a vyšší odborné školy nastoupilo do zdravotnických zařízení skupiny AGEL. Jedná se převážně o žáky 4. ročníků oborou Praktická sestra. V rámci své odborné praxe vypomáhají také studenti vyšší odborné školy. V nemocnicích máme i pár žáků 3. ročníků, kteří do zařízení docházejí v rámci brigády, na kterou nastoupili již v letních měsících."

Studenti budou ve zdravotnických zařízeních vypomáhat zhruba čtrnáct dnů. Poté se dle situace stanoví, zda se žáci vrátí zpět do školních lavic nebo si svou službu v nemocnicích prodlouží. 

Adam Knesl, mluvčí zařízení AGEL: "Nejvíce žáků se nyní nachází v Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí, kde se střídá celkem 8 žáků. Další žáci vypomáhají v Nemocnici AGEL Nový Jičín a v Nemocnici AGEL Valašské Meziříčí. Pacienti se mohou se žákyněmi potkat například i v nemocnici AGEL Podhorská."
Alžběta Panáková, zástupkyně ředitele AGEL SZŠ a VOŠ zdravotnické: "Velkou pomocí je zajisté také odborná praxe studentů vyšší odborné školy, která nyní probíhá v Nemocnici AGEL Ostrava-Vítkovice nebo v Nemocnici AGEL Český Těšín. Na praxích tam máme více jak 15 studentů."

Učitelé, ale i vedení školy jsou na své žáky pyšní a podporují je za jakékoliv situace. Práce ve zdravotnictví není lehká a je někdy psychicky i fyzicky dost náročná. Rodiče vnímají výpomoc žáku ve zdravotnictví různorodě. Část z nich nahlíží na výpomoc s respektem a uznáním. Na druhou stranu má část rodičů přirozené obavy o své děti. Naopak žáci berou výpomoc jako své poslání a jsou moc rádi a vděční, že mohou vycestovat, poznat nové prostřední a hlavně pomoci tam, kde je to potřeba.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail