Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nenaočkovaní zaměstnanci musí podstupovat antigenní testy, někde testují i očkované

Vládou nařízené povinné testování zaměstnanců v těchto dnech zaměstnává všechny firmy v regionu. Jak jsme zjistili, některé budou testovat pouze nenaočkované pracovníky, jiné všechny bez výjimky.

Firmy se nyní snaží zajistit dostatek antigenních testů. První musí zaměstnanci podstoupit nejpozději do pondělí 29. listopadu a následně pak v týdenních intervalech. 

Celé znění nařízení

Pro oslovené velké zaměstnavatele jde o organizační opatření, se kterým by neměli mít větší problémy.

Naďa Chatová, mluvčí OKD: “V OKD máme v tuto chvíli více než 75 procent pracovníků, kteří už prošli kompletním očkováním proti covid-19. Zbylá skupina zaměstnanců prochází pravidelným testování pomocí PCR testů v intervalu 1 x týdně. My ta opatření máme nastavená už od loňského roku, takže kontinuálně stále dodržujeme. PCR testů jsme od té doby provedli už více než 118 tisíc. Samozřejmostí jsou také respirátory a pravidelná dezinfekce společných prostor.”
Jana Dronská, mluvčí DIAMO: “Máme poměrně vysoké procento naočkovaných zaměstnanců, konkrétně tady na závodě Darkov. Přesto se vedení podniku rozhodlo testovat všechny zaměstnance tak, jak ukládá vláda jednou za týden, ale budeme tedy testovat očkované i neočkované. Kromě toho zavádíme i znovu zpřísněná hygienická opatření, minimalizování kontaktů, dezinfekce společných prostor a tak dále. Už několik týdnů provádíme i takové vlastní trasování a testování tak, aby se na pracovišti nerozšiřovala nákaza. Když se objeví nějaké podezření, už otestujeme celou skupinku zaměstnanců, abychom minimalizovali veškerá rizika.”

Podmínky testování ještě upřesňují na pracovištích společnosti ČEZ.

Vladislav Sobol, mluvčí ČEZ: “Proočkovanost ve firmách skupiny ČEZ se pohybuje kolem 80 procent, konkrétně v Elektrárně Dětmarovice dosáhla 86 procent. Testování budeme v podstatě obnovovat. Jsme na to zvyklí z jara letošního roku, takže navážeme na to, jak jsme skončili. Jak přesně se bude testovat, to ještě nevíme, protože máme na to ještě týden. Takže v příštích dnech budou jednat pracovní skupiny, které budou určovat přesně podmínky.

Stejná povinnost testování platí i pro nenaočkované podnikatele. Výsledek testu platí pro vstup na pracoviště a případnou kontrolu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy