Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z převráceného kamionu u Jablunkova unikla nafta, situaci řešila krizová komise

Nehoda kamionu zkomplikovala dopravu na frekventovaném tahu mezi Jablunkovem a hraničním přechodem se Slovenskem v Mostech u Jablunkova. Z převráceného kamionu unikla nafta. Ekologickou havárii řešili hasiči a krizová komise.

Nehoda se stala v pondělí před půl šestou večer na namrzající vozovce. Kamion se převrátil na svodidla. Doprava byla v obou směrech zastavena, čímž se vytvořily dlouhé kolony. 

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Prvořadým úkolem bylo zajistit únik nafty ze dvou proražených palivových nádrží. Vytéct z nich mohlo až 400 litrů nafty. 

Jiří Hamrozi, starosta Jablunkova: "O situaci jsem byl informován a v současné chvíli ji řešíme společně se členy krizové komise, aby se havárie co nejrychleji vyřešila a dopad na životní prostředí byl co nejmenší."
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "K nehodě došlo na silnici I/11 v úseku 344 kilometru. Zahraniční kamion jedoucí  ze Slovenska havaroval na kluzké vozovce. K poškození jiných vozidel nedošlo. Řidič byl zraněn jen lehce a do nemocnice byl převezen k preventivnímu vyšetření. Doprava musela být omezena po dobu záchranných prací a likvidace úniku provozních kapalin. Objízdná trasa je vedena po silnici 474, tedy po staré silnici přes Mosty u Jablunkova."

Silnice byla nejdříve zprůjezdněna částečně a následně zcela. 

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail