Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Čeští policisté si na hranicích převzali od polských kolegů muže, kterému se nechtělo do vězení

Na hraničním přechodu v Chotěbuzi byl z rukou polských policistů jejich českým kolegům předán muž, který se snažil vyhnout dlouholetému žaláři za drogovou kriminalitu.

Zdroj: Policie ČR

V listopadu byl po úspěšné spolupráci mezi polskou a českou policií na území Polska zadržen a počátkem prosince na základě Evropského zatýkacího rozkazu do ČR vydán nebezpečný pachatel, který se skrýval před spravedlností v Polsku. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie MSK: "Zásluhu na úspěšné akci má karvinský policista 1. oddělení kriminální služby Karviná se specializací na pátrání po osobách napříč Evropou, který precizně a trpělivě po muži pátral, a v tomto konkrétním případě ve spolupráci s polskými kolegy. Hledaný byl v minulosti na území ČR Krajským soudem v Ostravě pravomocně uznán vinným a byl mu uložen trest odnětí svobody v trvání 11 let za drogovou trestnou činnost. Hledaný byl umístěn do věznice, kde si počká na další soudní jednání v jiné trestní věci, se škodou velkého rozsahu pro zločin podvodného charakteru a znovu je ohrožen vysokým trestem odnětí svobody. Muže tedy čeká další dlouholetý trest."

Jak policisté zjistili, motivem útěku do zahraničí zřejmě bylo vyhnutí se dlouholetému trestu odnětí svobody, který bude v České republice absolvovat. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy