Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachránili v Bašce salašnického psa z ledového bazénku

Nedobrovolnou koupel v ledovém bazénku u sousedů absolvoval bernský salašnický pes, který se chtěl v sobotu snad jen proběhnout svátečním večerem po obci Baška, a vyběhat tak laskominy, které o svátcích dostával. Zhruba už po 20 minutách jej z mrazivého vězení zachránili profesionální hasiči z Frýdku-Místku, posléze přijeli na pomoc i dobrovolní hasiči z Bašky.

Pes v nejlepších zvířecích letech utekl kolem sobotní 21. hodiny od „svého“ rodinného domu k sousedům naproti přes ulici, kde se propadl na zahradě do bazénu s tenkou vrstvou ledu, který se pod ním samozřejmě pěkně probořil. Marně se pokoušel dostat zpět nahoru přes hradbu kluzkých namrzlých stěn.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči z nedalekého Frýdku-Místku měli připraveno několik variant záchrany – hadici k zachycení zmrzlého pejska, smyčku s karabinou, byli připraveni i sami skočit do vody. Nakonec jim stačily silné paže, salašnický pes, čekající u bazénového žebříku, se nechal velmi ochotně zachránit."

Hasiči ho pak přikryli dekou, ať mu není zima, a snažili se ho podržet poblíž, protože měl i přes konejšivá slova zachránců snahu utéci, jen co trochu pookřál.

velitel zásahu: "Nenechal se chytit ani do odchytové smyčky kolegů z Bašky, takže jsme ho drželi na místě jen vřelým slovem."

Pes se domáhal vniknout na dvorek správného domu, jenže vrátka byla zavřená a majitelé nebyli doma. Ale ihned byli zavoláni a do deseti minut si psa odváděla majitelka – pomocí smyčky s karabinkou, vypůjčené od hasičů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy