Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turisté si na Nový rok vyšlápli zapálit vatru na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek Kubánkov

Nejvyšší vrchol Palkovických hůrek se stal opět cílem turistů, kteří se zúčastnili tradičního Novoročního výstupu na Kubánkov.

Tomáš Podola, vedoucí oddílu Pionýr Palkovice: “Letošní ročník je určitě veselejší, protože nebyl inkognito, mohli jsme to podpálit oficiálně. I přesto bahno se sešlo více lidí a právě proto si myslím, že je to lepší ročník, než ten minulý. Ten byl opravdu takový rouškový.”

Ve spolupráci s Palkovicemi pořádají výšlap turisté z Hukvald.

Jiří Strakoš, předseda KČT Hukvaldy: “My pořádáme Novoroční výstup na Kubánkov, který ale zahájili turisté z Fryčovic. Byl to pan Bohuš Laník, který už nežije a byl to takový jako náš vzor za mládí. Oni to založili v roce 1975, my jsme se přidali v roce 1986 a vlastně jsme si to potom vzali za své. Oni tady jezdili s námi taky pořád, ale už to byla naše akce, kterou my jsme od nich převzali. Udělali jsme z toho akci Klubu českých turistů, který je v celostátním kalendáři. Pak se přidali ještě od roku 2000 Palkovjané a ti zase tomu dali úplně ještě vyšší třídu, protože tady udělali oheň, udělali tady občerstvení, hraje tady hymna, dokonce tady hrála i živá kapela. Takže teď je od toho roku 2000 je to v režii Palkovic, ale my tady pořád pořádáme ten Novoroční výstup a zároveň tady probíhá i novoroční akce Čtyřlístek. Je to akce Klubu českých turistů, kdy za příspěvek 30 korun účastník obdrží odznáček a kalendář a tím přispěje na zbudování cest nebo bezbariérových přístupů pro vozíčkáře do turistických chat.”

Letošní výšlap na Kubánkov se konal za výjimečně teplého počasí.

Tomáš Šimek, turista: “No úplně šťastný z toho nejsem, radši bych nějaký mráz a nějaké zimní počasí, ale co se dá dělat, i tak si to užijeme a jsme rádi, že tady můžeme být s dětmi.”
Ondřej, turista: “Jmenuji se Ondra a je mi 7 roků. Přišel jsem tu s mamkou, s taťkou a ještě se sousedy. Přišli jsme tu tradičně.”
Jiří Stach, turista: “U televize ať sedí ti, co nemůžou ráno na nohy, že to přehnali. No a ti ostatní, kteří jsou zvyklí chodit do přírody, tak ať se projdou, potkají se s lidmi a když přijdou na místo, které znají jako cykloturisté či turisté, tak je to vždycky dobré. Radím každému, aby to tak dělali.”
Šárka Stachová, turistka: “Chodím tady pravidelně už asi 15 rokem. Přivedla mě k tomu kamarádka a bylo to úplně úžasné poprvé a tak chodím pořád. Líbí se mi tady strašně moc, vynechala jsem snad jeden ročník.”
Radek Skotnica, turista: “My tady chodí pravidelně na tuto akci, nám se tady líbí. Vždycky se zapálí vatra a po tom silvestru, kdy zapijeme ten starý rok, musíme tím výšlapem ohodnotit ten rok nový. Jsme turisté, takže nám se tady líbí.”

Turisté z Hukvald, Palkovic a okolí se už teď těší na další společné výšlapy pořádané v průběhu celého roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy