Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Třinci vypadl muž ze třetího patra, ve vážném stavu ho přepravil vrtulník do nemocnice

Velké pozdvižení vyvolal v sobotu odpoledne přílet vrtulníku, který usedal mezi paneláky v Třinci. V ulici Lidická vypadl ze třetího patra 58letý muž, kterého našel hned poté před domem jeho známý. Vrtulník pak muže přepravil ve vážném stavu do ostravské fakultní nemocnice.

Informaci o pádu muže ze třetího patra domu dostali záchranáři po 14. hodině. Na místo ihned vyjel nejbližší tým rychlé lékařské pomoci a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Osmapadesátiletý muž jevil po pádu z výšky přibližně deseti metrů známky poruchy vědomí a zasahující lékaři u něj zjistili vícečetná vážná poranění. Záchranáři zajistili pacienta pánevním pásem a uložením do vakuové matrace, zahájili nitrožilní podávání nezbytných léků a provedli intubaci dýchacích cest, stejně jako převedení pacienta na přístrojem řízené dýchání. Po následném zajištění tepelného komfortu byl letecky přepraven na oddělení urgentního příjmu ostravské fakultní nemocnice."

Příčiny pádu vyšetřuje policie. Podle prvotních informací zřejmě nešlo o cizí zavinění, ale pravděpodobně o nešťastnou událost. V bytě se v té době měly provádět nějaké opravy. Zda s tím pád nějak souvisí, musí zjistit policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy