Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatek za svoz odpadů zůstává v Českém Těšíně stejný jako v minulých letech

Český Těšín v letošním roce nezvyšuje poplatky za svoz komunálního odpadu,výše ceny zůstává stejná jako v loňském roce. Apeluje ale na občany, aby se snažili více třídit odpad a snižovali tak množství komunálního odpadu, který končí na skládkách. .

Výše poplatků za svoz odpadů zůstává pro občany Českého Těšína stejná jako v minulém roce, čili 540 korun za rok a to i přesto, že náklady na sběr a svoz netříděného komunálního odpadu jsou vyšší.

Tomáš Pavelek, místostarosta Českého Těšína: “Město velice významným způsobem doplácí odpady, konkrétně na jednoho občana u nás jsou 1112 korun, ten rozdíl doplácí město, celkové náklady na odpady v našem městě jsou 34 milionů korun ročně."

Poplatky za odpady platí lidé tak, jak jsou zvyklí a zůstává stejný i termín splatnosti poplatků jako v minulých letech.

Miroslava Szemlová, referentka místních poplatků Odboru finančního Českého Těšína: "Občané můžou platit poplatek za komunální odpad převodem z účtu, hotově v KB na pokladně, za platbu poštovní poukázkou na poště nebo prostřednictvím SIPA."

 Přestože se v Českém Těšíně nezvyšují poplatky za svoz odpadu, město chce docílit lepšího třídění komodit jako papír, sklo a plasty, aby se snížil objem nevytříděného komunálního odpadu.

Nahlásit chybu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

AKORD & POKLAD, s.r.o. - Kulturní a společenská centra Akord a Poklad, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Poruba
Ostrava
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail