Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje pomůže hlavně nerozhodnutým

Získávání informací o středních školách se snaží žákům devátých tříd usnadnit online veletrh. Internetový portál s přehledem všech možností studia v Moravskoslezském kraji už byl spuštěn. Jednotlivé prezentace začnou 17. ledna.

Žákům devátých tříd se blíží termín, do kdy se budou muset rozhodnout, co dál po základní škole. Usnadnit jim volbu může online veletrh, který připravil Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti a televizí Polar. Prostřednictvím internetového portálu je připravena prezentace středních škol všech zřizovatelů v našem kraji.

Martin Navrátil, ředitel MS paktu zaměstnanosti: “Myšlenka online veletrhu středních škol vznikla jako reakce na covidové období, ale rozhodli jsme se, že chceme v této myšlence pokračovat dále, protože bychom chtěli, aby všechny školy Moravskoslezského kraje byly dostupné online celý rok na jednom místě.”

Samotný online veletrh bude probíhat od 17. do 25. ledna po jednotlivých okresech.

Rudolf Balon​, výchovný poradce, ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Už v minulém týdnu jsme děti informovali, každý dostal odkaz s upozorněním, že tento veletrh bude, Ti, kteří jsou nerozhodni, takt o přijali s nadšením, protože jim to může pomoci, než budou v únoru ty přihlášky posílat.”

Novinkou online veletrhu je časový rozvrh konkrétních videokonferencí.

Martin Navrátil, ředitel MS paktu zaměstnanosti: “Protože víme, že střední škola může mít třeba osm studijních oborů a v každou hodinu tam může být odborník na jiný z těchto oborů.”

Pro ještě nerozhodnuté školáky je na webu veletrhu škol připravena také možnost konzultace s odborným poradcem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy