Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné začal fungovat kroužek historického šermu, přidat se může každý

Středisko volného času Juventus otevřelo pro všechny zájemce starší 12 let nový kroužek historického šermu Strážci Karviná. Každý milovník historie, který se chce naučit techniky bojů s mečem a láká ho vystupování na hradech, je tady vítán.

Kroužek Strážci Karviné zaměřený na historii, zvláště 14 století, jehož hlavní náplní je historický šerm, začal fungovat ve Středisku volného času Juventus v září letošního roku. Stále jsou tady vítáni noví členové, které láká naučit se zacházet se zbraní.

Pavel Magyar, vedoucí kroužku Strážci Karviná: "Děláme opravdový bojový šerm, není to žádná scénika, nic secvičeného, daný uchazeč se naučí jak se chovat s mečem, opravdu se bránit, opravdu útočit."

Se skupinou historického šermu budou také členové kroužku vystupovat na různých akcích, na hradech a zámcích.

Pavel Magyar, vedoucí kroužku Strážci Karviná: "Na těch hradech i ta mluva i to chování, vystupování s tím úzce souvisí, někteří to přímo vyžadují, aby se na hradech chovalo dobově."

Kroužek je vhodný pro všechny zájemce od 12, lépe od 15 let, přijít mohou i dospělí. Tereza Tomášková se ke skupině přidala zhruba před třemi roky.

Tereza Tomášková, členka skupiny Strážci Karviná: "Naučila jsem se tady spolupracovat se zbraní, uchovávat k ní nějakou úctu, naučila jsem se pohyby, které člověku nejsou až tak přirozené."

Kroužek šermířů Strážci Karviná funguje každou neděli od 8 hodin v sále Střediska volného času Juventus, každý, kdo má chuť se naučit něco nového a láká ho historie, je tady vítán.

Nahlásit chybu
Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail