Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné jsou nejlepší v Nerflize, pro velký zájem se otevírá čtvrtý kroužek v pořadí

V Karviné je velký zájem o sportovní kroužek nazvaný Nerf X team. Hlásí se do něj zájemci, kteří si rádi hrají s airsoftovými blastery, baví je strategie, spolupráce v týmu a užívají si napětí. Pochlubit se můžou i úspěchy, jsou úřadujícími mistry ČR ve všech třech dětských kategoriích.

V mnoha klubech Moravskoslezského kraje se už několik let hraje Nerfliga a karvinský tým, který spadá pod Středisko volného času Juventus, patří dokonce mezi ty nejlepší. Pochlubit se může vítězstvím v krajské Nerflize a týmy ze všech tří kategorií jsou také úřadující mistři České republiky. Vedoucí kroužků Zdeněk Uriček nám prozradil, co vůbec znamená Nerfligu hrát a jaká má pravidla.

Zdeněk Uriček, vedoucí kroužku Nerf X team: "Je to hra dvou tříčlenných družstev, které hrají proti sobě podle jasně daných pravidel. Hřiště mají rozdělené na polovinu, jsou tam zábrany a branky. Úkolem týmu je, s určitým počtem nábojů dát v daném čase gól."

Hra je rozdělena na poločasy, vyhrává ten tým, kterému se klasicky podaří nastřílet více gólů.Děti používají blastery naplněné šesti náboji.

Zdeněk Uriček, vedoucí kroužku Nerf X team: "Děti musí používat brýle, bez nich nesmí hrát. Hra má jasná pravidla, někdo může říct, střílejí po sobě, je to škaredé, to není pravda, děti se přitom naučí, že vše má své pravidla naučí se taktizovat, spolupracovat v týmech."

Karvinští nadšenci se začali scházet v roce 2014, kdy vznikl první kroužek nazvaný Nerf X team. Od té doby se v něm prostřídalo mnoho zájemců, ti skalní zažili ono sladké vítězství na krajské i republikové úrovni. Kroužek byl alternativou, jak přilákat děti do tělocvičny od počítačů.

anketa: členové kroužku: " Mě strašně bavily nerfky, tak mě napadlo, že bych si to mohl vyzkoušet a chodím tu pořád. Naučíš se tu spolupracovat a taky střílet."

Tři kroužky rozdělené podle věku jsou kapacitně naplněné, pro velký zájem se ale momentálně otevírá kroužek čtvrtý. Přijít může každý zájemce i ze zvědavosti si hru vyzkoušet.

Nahlásit chybu


K tématu
Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail