Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný vítr opět vyvrací stromy a ničí střešní krytiny, hasiči se od středečního večera nezastavili

Popadané stromy i opravování plechových střešních krytin. To jsou nejčastější události, ke kterým vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči v celém Moravskoslezském kraji od středečního večera do čtvrtečních večerních hodin. Všechny dosavadní události si zatím nevyžádaly žádné zranění ani větší škody. Po 18. hodině už bylo výjezdů na 220.

Informace ze 17. 2. v 11:00

Stromy ležely hlavně na silnicích, chodnících a dalších veřejných prostorách, minimum z nich se opřelo o zdi budov či elektrické dráty a jen dva stromy spadly na zaparkované automobily.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Ke 30 se blíží počty výjezdů v okresech Karviná, Frýdek- Místek a Ostrava-město, 20 je jich v okrese Nový Jičín, klidněji je v okresech Bruntál (12) a Opava (4). Drtivá většina výjezdů moravskoslezských hasičů se uskutečnila ve čtvrtek ráno."

Například v Ostravě-Svinově museli hasiči-lezci ze stanice HZS MSK Ostrava- Poruba využít ve čtvrtek dopoledne k provizorní opravě části plechové střechy třípodlažního rodinného domu lezecké techniky.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V Bílovci (okres Nový Jičín) na hřbitově ohrožoval 20 metrů dlouhý listnatý strom smuteční síň. K jeho stažení hasiči použili naviják a ke skácení motorovou pilu. Zasahovaly zde ve čtvrtek obě bílovecké jednotky hasičů (HZS MSK+JSDHO)."

Aktualizace 17. 2. ve 14:00

Hasiči už mají na kontě přes 150 výjezdů kvůli silnému větru. V okresech Frýdek-Místek, Karviná a Ostrava-město se počty výjezdů blíží 40, nejklidněji je na Opavsko s pouhými 6 výjezdy od čtvrtečního večera. (BR a NJ kolem 20). Tyto události si zatím nevyžádaly žádné zranění ani větší škody.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči mj. odstraňovali 30 metrů dlouhý jasan, který spadl na střechu staršího rodinného domku v Ostravě-Nové Vsi v oblasti Benátky. Na jeho vyzvednutí použili automobilový jeřáb Demag/Terex, kvůli položení na zem a bezpečnému rozřezání kmene museli odstranit asi metr plechového plotu. Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK (stanice Zábřeh a Přívoz), společně s nimi dobrovolní hasiči z Nové Vsi."

Aktualizace 17. 2. v 18:00

Hasiči už mají celkem 220 výjezdů. V okresech Frýdek-Místek a Ostrava-město: po 55, Karviná: 49, Nový Jičín: 31, Bruntál: 21, Opavsko: 9. Bez zranění a velkých škod.

Nahlásit chybu


K tématu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail