Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík na sjezdovce v teniskách i pády na lyžích. Záchranáři zasahovali u zimních úrazů

Mladík se vydal na sjezdovku v teniskách, spadl a zranil se. Další žena spadla při sestupu z Lysé hory. Další vážná zranění pak souvisely s pády na lyžích v Beskydech i Jeseníkách. Záchranáři mají za sebou pernou sobotu.

Pět zraněných na horách i ve skiareálech za jeden den. Během soboty byli záchranáři voláni k šestnáctiletému chlapci do Karlova v Jeseníkách a také k o dva roky mladšímu do ski areálu Mosty na Frýdecko-Místecku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Oba si přivodili středně těžká poranění při lyžování. Další šestnáctiletý mladík spadl a zranil se při pěším pohybu v teniskách na sjezdovce v Malenovicích. Šestačtyřicetiletá žena se zranila v oblasti dolní končetiny při sestupu z Lysé hory."

U všech pacientů zasahovaly pozemní týmy záchranářů a po ošetření je transportovaly do spádových zdravotnických zařízení. Nejvážnější byl úraz dvacetiletého muže ve ski areálu v Tošovicích na Novojičínsku.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po pádu na lyžích s nárazem do pevné překážky byl zprvu v bezvědomí. K zásahu vyjel tým RZP a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby. Během zásahu již pacient komunikoval, zasahující lékař však vyslovil podezření na poranění mozku."

Po zajištění krčním límcem, podání léků a poskytnutí dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče byl letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán na tamním urgentním příjmu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTechnické služby Otrokovice s.r.o.

od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Třebíč, Benešova 585

od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Jablonec nad Nisou - Kokonín, Rychnovská 216, příspěvková organizace

od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry