Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se sešel krizový štáb MS kraje. V regionu je přibližně 700 uprchlíků

V pondělí se opět sešli členové krizového štábu Moravskoslezského kraje. Řešili samozřejmě především jak co nejefektivněji a nejrychleji pomoci ukrajinským uprchlíkům. Podle odhadů je jich v našem regionu nyní přibližně 700.

Krajským asistenčním centrem v Ostravě, které prozatím fungovalo v budově Českého červeného kříže, pošlo zatím 700 uprchlíků z Ukrajiny a dalších 400 projde v nejbližší době. Někteří už ale v nově připravených prostorách na Černé louce, které chystají hasiči. Od úterního rána by měl začít platit nepřetržitý provoz.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Celkem tam bude 13 přepážek. Bude to za spoluúčasti neziskových organizací jako je ADRA nebo ČČK. Kapacita by měla být 800 lidí denně." 

Pro uprchlíky jsou připraveny také roušky, protože nikdo netuší v jakém jsou zdravotním stavu. V centru budou připraveni i pracovníci zdravotních pojišťoven, aby nebyly problémy s jejich případným ošetřením. Kraj má k dispozici asi 2100 lůžek. Hejtman chce také řešit rychlejší zapojení Ukrajinců do zaměstnání. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Máme už případ lékařky, která 15 let působila jako kardiochirurg, ale bohužel vzhledem těm velmi tvrdým podmínkám, které jsou ale platné všude ve světě, může být zaměstnána jen jako pomocná síla." 

Moravskoslezský kraj daruje Českému červenému kříži 5 sanitek, které budou pomáhat na Ukrajině. MS kraj také zřítil horkou telefonní linku, kterou už využilo asi 700 uprchlíků. Číslo je 800 720 210.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail