Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Už žádná ústavní péče. Otevřením Domku Jandova skončila transformace Čtyřlístku Ostrava

V Ostravě se otevřel další dům pro lidi se zdravotním postižením. Rekonstrukcí Domku Jandova v Zábřehu tak skončila více než 10 let trvající transformace příspěvkové organizace Čtyřlístek Ostrava, která výrazně zlepšila život 159 handicapovaným lidem.

V Ostravě-Zábřehu po kompletní rekonstrukci slavnostně otevřeli Domek jandova. Ubytování v něm našlo 18 těžce postižených klientů Čtyřlístku, kteří v něm žijí ve třech domácnostech rodinného typu.

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: “My jsme přistoupili v rámci transformace k tomu, že jsme tyto lidi přesunuli do pseudorodinného bydlení. Těch domečků je celkem 13, z toho 11 je úplně nových a dva objekty jsou rekonstruovány. Ty celkové náklady se pohybují v úrovni 390 milionů.”

Padesát milionů poskytla Ostrava a zbytek EU.

Svatopluk Aniol, ředitel Čtyřlístku: “Před 10 lety jsme začali prvním, to bylo v roce 2013 chráněným bydlením. To byla naše nová služba a dneska z těch 6 míst, kde jsme tehdy působili, tak jsme na 19 v Ostravě a celkem se staráme o 220 ubytovaných klientů."

O klienty v Domku Jandova pečuje nepřetržitě 24 hodin denně 19 pracovníků. Manipulaci s nimi jim usnadňuje jeden z nejmodernějších pojízdných systémů.

Zuzana Prokšová, vedoucí Domku Jandova: “Usnadňuje nám to pohyb klientů po celém domku. Někteří klienti z toho byli zpočátku trošku nesví, protože se s tím nikdy nesetkal. Byli z toho v šoku, ale postupně si zvykli a mají to vyloženě jako atrakci.”
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje: “My nejenom díky Ostravě, ale i jiným obcím a hlavně MS kraji, jsme lídrem transformace vůbec všech sociálních pobytových služeb v rámci celé ČR. Zbývá nám poslední jeden zámek, a to v Dolních Životicích.”

Ten projde transformací ještě v letošním roce.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail