Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V hromadné nehodě na dálnici D48 u Hukvald bouralo 7 aut

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pátek brzy ráno u nehody celkem sedmi osobních vozidel na dálnici D48 u obce Hukvaldy, místní části Rychaltice. Řidič hybridního vozu tam boural do svodidel. Vlivem toho v protisměru havarovalo dalších 6 aut.

Nehoda se stala v pátek krátce před pátou hodinou ranní. Slovenský řidič hybridního osobního automobilu Toyota Corolla narazil do středových svodidel, a to ve směru z Nového Jičína na Frýdek-Místek. Část svodidla se utrhla a dostala se na silnici v opačném směru. Následně tam bouralo dalších šest osobních aut, kdy některé měly proraženou pneumatiku.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Okolnostmi dopravní nehody se zabývají dopravní policisté. Ti pracují také s možností, že jednou z příčin mohl být mikrospánek řidiče."
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči ihned po příjezdu na dálnici odnesli nebezpečný kus utrženého svodidla na krajnici. Řidiči toyoty při vědomí poskytli předlékařskou první pomoc, pak jej odvezla sanitka do nemocnice. Hasiči také zabezpečovali havarovaná vozidla před případným požárem, na menší úniky provozních kapalin použili nasákavý sorbent, a nakonec dálnici v místě nehody uklidili."

Cestující z šesti vozidel ve směru na Nový Jičín vyvázli z nehody bez zranění.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Zasahovaly zde dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice a Nový Jičín, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů z Příbora.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy