Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jih Ostravy má další místo k relaxaci. Vzniklo revitalizací rybníků ve Výškovicích

V Ostravě-Jihu vznikl nový volnočasový areál. A to revitalizací rybníků a jejich okolí poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích. Roky bylo toto místo zpustlé, zarostlé a veřejnosti nepřístupné.

Rybníky poblíž ulice Drůbeží ve Výškovicích se změnily k nepoznání. Roky zpustlé a neudržované místo připomínající džungli prošlo kompletní revitalizací. Staré dřeviny zmizely, rybníky byly odbahněny a rekonstrukcí prošlo i popraskané potrubí.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Nacházíme se ve volnočasovém areálu, který dostal název Rybníky po Hůrou. Lidé sem mohou přijít, projít se po nových mlátových chodnících, nebo se podívat na rybičky z nového mola, které tady máme. Pro děti je tady dětské hřiště. Na areál dohlíží obří ryba a samozřejmě také místní vodník.”

V areálu bylo vysázeno bezmála 90 nových stromů, nechybí ani nový mobiliář jako jsou lavičky a odpadkové koše a rybníky oživily i různé druhy ryb.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Do areálu není možný vjezd autům, není také možné v okolí v přilehlých ulicích parkovat . Areál je tak ideální pro pěší nebo cykloturisty.”

V areálu postupně přibudou i edukační cedule s informacemi o rybníkářství v obvodu a také o tom, jací živočichové tady žijí.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Těšíme se moc. Je to krásné, povedlo se to a bomba.”

“Určitě to je pěkné a stálo to za to.”

Nový volnočasový areál se otevře už tento čtvrtek a zatím bude na zkoušku přístupný nonstop.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy