Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dramatická záchrana starší klisny v Blahutovicích. Zvíře sklouzlo do potoka, leželo v bahně a nemohlo se hýbat

Dramatickou záchranu se šťastným koncem mají za sebou hasiči, kteří v sobotu 9. dubna 2022 odpoledne zasahovali v Jeseníku nad Odrou, v tamní části Blahutovice. Čtyři hodiny zachraňovali jedenadvacetiletou klisnu Gretu, která zůstala bezmocně ležet v mazlavém bahně.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "V sobotu po 15. hodině požádala majitelka klisny hasiče o pomoc při její záchraně z bahna a vody. Na místo postupně vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Nový Jičín, Ostrava-Přívoz (specializovaná na záchranu zvířat) a Ostravy-Zábřehu s technickým kontejnerem, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Jeseník nad Odrou-Hůrka."

Na místě byl také veterinář, který s hasiči konzultoval jednotlivé kroky. Klisna, viditelně vyčerpaná, se na kluzkém bahně nedokázala pohnout, na nohy ji hasiči postavili postupně.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Protože do těžkého terénu nemohla obvyklá hasičská vyprošťovací technika, například automobilový jeřáb, hasiči si museli poradit jinak. Na její vytažení z vody a bahna na „břeh“ použili nezavodněnou požární hadici B. Na pomoc pak přijela „lehčí“ vyprošťovací technika z Ostravy-Zábřehu i s trojnožkou a záchrannou sítí s pevnými popruhy. Koně se takto nakonec podařilo zvednout, mezitím dostal infuzi, čerstvou vodu i seno. Čekalo se na nedělní ráno, zda Greta sobotní martyrium přežije, což se k radosti majitelky i hasičů stalo."
Nahlásit chybu


K tématu




V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail