Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Ovčárně narazila do stromu lyžařka, vážně se zranila, přiletěl pro ni vrtulník

Zdravotničtí záchranáři společně s horskou službou vyrazili ve čtvrtek 14. dubna dopoledne k vážnému případu ve ski areálu Ovčárna v Jeseníkách. Při sjezdu na lyžích tam osmačtyřicetiletá žena narazila do stromu. Na místo vzlétl také vrtulník LZS z Ostravy.

Operátoři získali informace o nehodě krátce po desáté hodině dopoledne. Na místo okamžitě vyrazili horští záchranáři, tým rychlé zdravotnické pomoci z Vrbna pod Pradědem a vzlétl také ostravský vrtulník LZS. Osmačtyřicetiletá žena byla po nárazu do stromu v bezvědomí. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Prvotní lékařské vyšetření ukazovalo zranění hlavy a nasvědčovalo také poranění mozku. Vyloučit nebylo možno ani další závažná zranění, stav pacientky se celkově jevil jako život ohrožující. Bylo proto nutno provést intubaci jejích dýchacích cest a převedení na přístrojem řízenou ventilaci. Po uložení do vakuové matrace, podání infuzního roztoku a dalších opatřeních, byla žena vrtulníkem šetrně transportována do FN Ostrava, kde ji posádka leteckých záchranářů předala do péče lékařů urgentního příjmu."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy