Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolníky začínají nahrazovat profesionálové. Asistenční centrum pro uprchlíky v Ostravě se mění

Uprchlická vlna slábne a proto se mění i způsob fungování asistenčního centra na pomoc Ukrajincům v Ostravě. Provozní doba pro vyřízení dokumentů už není neomezená a dobrovolníky nahrazují profesionálové. Zatím není jasné, zda se podaří domluvit na pomoci s armádou.

V posledních dnech už využívá služeb Krajského asistenčního centra pro uprchlíky Na Černé louce v Ostravě přibližně pouze 150 lidí za den a proto přistoupili provozovatelé ke korekci činnosti. Přepážky už nefungují nepřetržitě, ale ubytovací část samozřejmě ano. Začalo také sloužit komunitní centrum. 

Jiří Němčík, náměstek ředitele HZS MS kraje: "Došlo k redukci provozního času administrativní části. Nyní funguje od 7 - 18 hodin. Asistenční centrum s dalšími službami včetně možnosti přespání nadále funguje v režimu 24 hodin denně." 

Novinkou také je, že ubylo práce dobrovolníkům z řad Českého červeného kříže. Nahradili je totiž profesionálové ze Zdravotnické záchranné služby MS kraje.

Alžběta Hrabovská, ředitelka ČČK Ostrava: "Pro naše dobrovolníky to bylo velmi náročné v tom, že oni nemohli odsunout ty své života. Oni stále chodí do školy nebo do zaměstnání, takže veškerý volný čas strávili tady s námi na KACPU." 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Zdravotnická záchranná služba MS kraje převzala zdravotnický dozor a jeho zajištění. Zdravotníci mají tuto činnost v centru navíc, mimo svou běžnou pracovní dobu a povinnosti."

MS kraj usiluje o to, aby v asistenčním centru mohla pomáhat armáda. Současná legislativa to ale bohužel vojákům neumožňuje. Hejtmani proto chtějí iniciovat změnu v zákoně. 

Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

Průmyslové montáže s.r.o.,
Ostrava
od 27 000 Kč/měsíc

Detail