Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá škola V Zálomu v Pískových dolech se promění v moderní multifunkční areál

Neziskové organizace a různé spolky se dočkají atraktivního prostředí. Celý objekt bývalé Základní školy V Zálomu, kde sídlí prochází celkovou rekonstrukcí za zhruba 23 milionů korun.

V Ostravě-Pískových dolech začala rozsáhlá rekonstrukce objektu bývalé Základní školy V Zálomu. Opraveno bude všech 8 pavilonů, ve kterých sídlí mimo jiné Středisko volného času, Cirkus trochu jinak a nově tady otevře další pobočku Knihovna města Ostravy.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Práce budou trvat do konce října tohoto roku a vyjdou zhruba na 23 milionů korun. Dojde k opravě střechy včetně doplnění její hydroizolace, celý objekt bude zeteplen, budou dodělány okapové chodníky a budou provedeny terénní úpravy kolem objektu.”

V příštím roce pak projde revitalizací také atrium.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V rámci rekonstrukce tohoto objektu budou v letošním roce dobudovány vstupy tak, aby všechny spolky mohly do tohoto atria vstupovat rovnou. Dále zde bude doplněno osvětlení, abychom mohli i ve večerních hodinách pořádat kulturní akce.”

V prostoru za mnou vznikne velké pódium, prostor pro stany a pergola. Zázemí tady bude mít i knihovna SVČ.

Marek Bužga, Křesťanské společenství Ostrava: “Už tady sídlíme 11 let a jsme moc vděčni, že tady můžeme být. Městská část se k nám moc pěkně zachovala, takže máme moc pěkné prostory, které můžeme využít pro práci s dětmi. 28. 5. se tady setkáme na Festivalu pro rodiny."

Rekonstrukcí projde také parkoviště a na současných asfaltových hřištích vznikne workoutové a multifunkční hřiště. Pod nimi pak cvičné hřiště pro dobrovolné hasiče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy