Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Další divoká honička v Karviné. Policisté zastavili BMW Z4 pásem, utíkajícího řidiče přesvědčila až hrozba zbraní

Divoká honička se strhla v Karviné poté, co si policisté všimli sportovního vozu BMW Z4, na kterém byly cizí registrační značky. Když se pokusili auto zastavit, řidič začal ujíždět. Došlo i k drobnému kontaktu ujíždějícího auta s policejním.

video: PČR

Pronásledování skončilo v městské části Louky, kde auto najelo na nastražený zastavovací pás s hroty a po chvilkovém útěku byl zadržen i řidič. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Nebezpečná akce začala v Karviné, v sobotu v dopoledních hodinách, kdy dopravní policisté zaregistrovali jedoucí vozidlo BMW Z4, jehož registrační podle registru nebyly danému vozidlu přiděleny. Karvinští dopravní policisté na tuto podezřelou skutečnost zareagovali zapnutím světelného nápisu STOP POLICIE a zvukového znamení a těmito pokyny se snažili řidiče zastavit ke kontrole. Řidič však na znamení služebního vozidla nereagoval, naopak sešlápl plynový pedál. Vozidlo začalo zrychlovat a ujíždět vysokou rychlostí směrem na Český Těšín. Řidič zběsilou jízdou ohrožoval ostatní řidiče, hned prvním kruhovým objezdem projel v protisměru, dopravní značení absolutně nerespektoval, během své riskantní jízdy neakceptoval nejvyšší povolenou rychlost, přejížděl z pruhu do pruhu a i na několika dalších místech během velmi rychlé jízdy jel v protisměru."

Do akce bylo postupně zapojeno několik hlídek, které mezi sebou komunikovaly vysílačkami a spřádaly plány na zastavení prchajícího řidiče. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Policisté takticky připravovali vše potřebné k úspěšnému zastavení vozidla. Po marných výzvách a stále ujíždějícímu vozidlu se zasahující policisté rozhodli použít zastavovací pás a zátaras. V obci Louky vybrali vhodné místo a zastavili dopravu v obou směrech. Jakmile se nezodpovědný řidič k místu přiblížil, policista hodil před ujíždějící vozidlo pás, který podezřelý přejel a zastavil. Přesto událost nekončila, protože řidič (33) začal utíkat směrem na přilehlou louku. To už policisté oddělení hlídkové služby použili hrozbu namířenou střelnou zbraní. Až tento donucovací prostředek nebezpečného muže zastavil, na výzvu zareagoval a policisty uposlechl."
Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail