Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž po konfliktu s ochrankou třinecké nemocnice vystřelil. Naštěstí nikdo nebyl zraněn

Policisté vyšetřují incident, který se stal nad ránem v Nemocnici Třinec. Před vrátnicí došlo ke konfliktu mezi ochrankou a dvěma muži. Jeden z nich byl také ozbrojen a vystřelil. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Před vrátnicí krajské nemocnice Třinec  došlo ráno mezi třetí a čtvrtou hodinou k nečekanému incidentu se střelnou zbraní. Podnapilý muž se snažil dostat přes závoru. Došlo ke slovnímu a fyzickém konfliktu s ochrankou a padl výstřel. Ihned byla také zavolána policie.

Jiří Veverka, ředitel třinecké nemocnice: "Nic bližšího zatím nevíme, probíhá vyšetřování. Chod nemocnice je tím absolutně nedotčen."

Údajně měl nejdříve přijet do nemocnice jeden opilý muž, který byl pro nevhodné chování vyveden ochrankou z budovy. Posléze měl přijel taxíkem jeho známý, který byl ozbrojen.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté speciální pořádkové jednotky zadrželi dvě osoby. Tyto dvě osoby jsou v podnapilém stavu, takže nyní čekáme na jejich vystřízlivění, abychom s nimi mohli činit procesní úkony." 

Pracovnici z vrátnice, která byla přímým účastníkem incidentu, byla nabídnuta psychologická pomoc.

Jiří Veverka, ředitel třinecké nemocnice: " V nemocnici, ne samozřejmě útoky střelnou zbraní, ale k různým psychologicky náročným situacím dochází denně. Je jim nabízena psychologická pomoc, je jim nabízena krizová intervenční pomoc."

Ke zranění osob výstřelem nedošlo, nicméně podle jednoho z vedoucích lékařů je spousta lidí zvláště po covidu psychicky rozhozených a nikdo nikdy neví, kdo z nich je ozbrojen a podlehne zkratovému jednání.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy