Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilec vyhrožoval zdravotníkům v Třinci zastřelením, jeho komplic později neváhal zbraň použít

Policie zveřejnila podrobnosti středeční střelby v Nemocnici Třinec. Opilého 46letého muže přivezla sanitka do nemocnice na ošetření. Ten byl vulgární a vyhrožoval zdravotníkům zastřelením. Později pro něj do nemocnice přijel jeho opilý 44letý známý, který začal ohrožovat ostrahu i ženu na vrátnici střelnou zbraní. Křičel, aby si lehli na zem a pustili ho dovnitř. Když odmítli, vystřelil do země. Teď mu hrozí až 8 let vězení, druhému muži až tři roky. Policisté našli i jednoho z mužů několik zbraní a 1 500 kusů střeliva.

Drama začalo už ve středu ve dvě hodiny po půlnoci. 46letého muže vezla sanitka do Nemocnice Třinec na ošetření. Během převozu vyhrožoval zdravotníkům fyzickým napadením a dokonce i zastřelením. 

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Po příjezdu sanitky na parkoviště nemocnice a vystoupení ze sanitky měl odmítnout lékařskou pomoc a následně nereagovat na výzvy ostrahy k opuštění areálu. Měl začít kopat, bouchat do dveří vedoucích k chirurgické ambulanci a po opakované výzvě hlídače, jej měl fyzicky napadnout. Byl ostrahou zpacifikován a po chvíli puštěn."

V této chvíli se do konfliktu vložil jeho 44letý známý. V nemocnici měl slovní a fyzický konflikt s ostrahou. Poté odjel do svého bydliště, kde vzal dvě legálně držené zbraně a vrátil se zpět k nemocnici.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "U vrátnice měl pod pohrůžkou namířené zbraně (samonabíjecí pušky) požadovat po pracovnicích ostrahy, aby si lehli, když neuposlechli, tak ze zbraně vystřelil do země. Na pracovnici vrátnice měl zakřičet, aby mu otevřela vjezdovou závoru. Žena z obavy o svůj život, tak učinila."

Vjel do areálu, kde hledal svého známého, který už ale v nemocnici nebyl a po chvíli opět odjel pryč. To už byla na cestě do nemocnice zásahová jednotka a kolem plno policistů. Oba následně bleskově zadržela speciální pořádková jednotka u jednoho z nich doma. Byli samozřejmě opilí. Kriminalisté vyslechli svědky a provedli domovní prohlídky. U jednoho z mužů pak našli 5 zbraní a 1 500 kusů střeliva. Vše bude následně zasláno k odbornému zkoumání.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MSK: "Mladšího ze zadržených obvinil dnes policejní komisař ze zločinu vydírání a přečinu výtržnictví a staršímu muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinů nebezpečného vyhrožování a výtržnictví."

Mladšímu z mužů hrozí trest odnětí svobody až do výše osmi let a byl podán podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Protiprávní jednání staršího z mužů je řešeno na svobodě a hrozí mu trest odnětí svobody do výše tří let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy